Wspólnota Autonomiczna Walencji zamyka całkowicie branżę hotelarską i wprowadza nowe restrykcje

„Nie możemy tak dalej, musimy drastycznie przerwać kontakty społeczne, ponieważ czeka nas kilka ciężkich tygodni ”. Generalitat Valenciana ogłosiła całkowite zamknięcie branży hotelarskiej jako jeden z nowych środków mających stawić czoła brakowi kontroli koronawirusa w regionie.
Do tej pory bary, restauracje i tarasy musiały być zamykane o piątej po południu i od tej pory mogły przyjmować jedynie zamówienia na wynos.Rząd Walencji zdecydował również o zamknięciu siłowni i obiektów sportowych wśród ograniczeń, za pomocą których zamierza zwalczać ekspansję pandemii Covid-19, która w tym tygodniu pobiła wszelkie rekordy.
Generalitat zarządza również zamknięcie sklepów o szóstej po południu, z wyjątkiem supermarketów i aptek oraz tych placówek, które są uważane za niezbędne. Ponadto ograniczenia oznaczają, również zamknięcie sal bingo, kasyn i sal gier.
Decyzje te są częścią pakietu środków uzgodnionych przez rząd wspólnoty, któremu przewodniczy socjalista Ximo Puig po spotkaniu Międzyresortowego Zespołu ds. Prewencji i Działań przeciwko Covid-19. Nowe ograniczenia wejdą w życie w czwartek 21 stycznia i będą obowiązywać przez co najmniej czternaście dni.
Ponadto Generalitat zwróci się w środę do rządu centralnego w Międzyterytorialnej Radzie Zdrowia o przedłużenie godziny policyjnej, tak aby obowiązywała od godziny ósmej po południu do szóstej rano. Dopóki nie ma na ten temat żadnych wiadomości, godzina policyjna obowiązuje od dziesiątej wieczorem.
Równolegle rząd Walencji utrzymuje zamknięcie terenu Wspólnoty Walencji i pozostałe ograniczenia obowiązujące do 31 stycznia tego roku. Działalność szkolna i uniwersytecka pozostaje bez zmian. Ximo Puig wyjaśnił, że ostatnie środki zatwierdzone 5 stycznia nie zdołały zatrzymać pandemii, co uzasadnia przyjęcie nowych restrykcji.
Wspólnota Walencji osiągnęła w ten poniedziałek najwyższą skumulowaną zachorowalność od początku pandemii koronawirusa, z 896 zakażeniami Covid-19 na 100 000 mieszkańców. Ponadto pobiła rekord zgonów zgłoszonych w ciągu jednego dnia, odnotowując 95 nowych zgonów, a także pacjentów dotkniętych koronawirusem zarówno na oddziale, jak i na oddziałach intensywnej opieki medycznej czym staje się liderem jeśli chodzi presję na opiekę zdrowotną w całej Hiszpanii, gdzie obłożenie przekracza 52 procent w przypadku oddziałów intensywnej terapii.
Obecne środki zwalczania rozprzestrzeniania się koronawirusa weszły w życie 7 stycznia, ale nie przyniosły oczekiwanego efektu. W rzeczywistości od tego czasu częstość występowania Covid-19 wzrosła w dwudziestu jeden z dwudziestu dziewięciu miast zamkniętych przez Generalitat Valenciana.
Przedłużenie godziny policyjnej i zamknięcie działalności hotelarskiej o piątej po południu również nie zatrzymały krzywej infekcji, hospitalizacji i zgonów w wyniku koronawirusa we Wspólnocie Walencji.

Bądź na bieżąco i polub naszą stronę na Facebooku: