Włamali się na posterunek Gwardii Cywilnej ukradli broń i mundury

Kilka osób zostało dzisiaj aresztowanych za włamanie do posterunku Gwardii Cywilnej w Villafranca de los Caballeros (Toledo). Sprawcy ukradli broń i mundury.
Jak poinformowały Efe źródła z Delegatury Rządu w Kastylii-La Manchy, wydarzenia miały miejsce o świcie, a dziś po południu w Camuñas (Toledo) aresztowano kilka osób jako domniemanych sprawców włamania, nie została podana liczba aresztowanych.
Gwardia Cywilna czeka na uzyskanie nakazu sądowego przeszukania ich domów. Ze swojej strony źródła z Hiszpańskiego Stowarzyszenia Gwardii Cywilnej (AEGC) wyjaśniły Efe, że napadu dokonały osoby, które wiedziały, że w tym czasie na posterunku Villafranca de los Caballeros nie było nikogo, ponieważ patrol zidentyfikował ich tej samej nocy w ramach monitorowania przestrzegania ustanowionych restrykcji.
Te same źródła wskazały, że sprawcy napadu ukradli z posterunku co najmniej dwa pistolety, a także mundury i inne przedmioty, a ich zatrzymanie ułatwił fakt, że zostali zidentyfikowani w nocy przy rutynowej kontroli.
W komunikacie prasowym AEGC wyraziło ubolewanie, że ta napaść potwierdza ostrzeżenia, że takie posterunki, jak Villafranca de los Caballeros, „z niewielką liczbą personelu i bez odpowiednich środków ochronnych, są tortem dla przestępców, o których wiedzą. Są to małe posterunki, które podczas gdy funkcjonariusze patrolują okolice pozostają puste. Jest to pierwszy taki przypadek w Hiszpanii.
 Subskrybuj RSS
Zapraszam do polubienia naszej strony na Facebooku:


Subskrypcja bestselleru przez e-mail:

Wpisz swój adres e-mail:

Subskrypcję obsługuje FeedBurner