Wirus z Nilu atakuje Hiszpanię

Kliknij tutaj i polub nas na Facebooku

Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia 85-letnia kobieta zmarła w piątek w Sewilli z powodu wirusa z Nilu to druga ofiara śmiertelna tej choroby  w Hiszpanii  wywołanej ukąszeniami komarów, która dotknęła już 38 osób.Kobieta, która zmarła znajdowała się w  Szpitalu Uniwersyteckim Virgen del Rocío.
Zeszłej nocy 77-letni mieszkaniec La Puebla del Río (Sewilla) był pierwszą ofiarą śmiertelną epidemii wirusa z Nilu w prowincji Sewilla. Ten mężczyzna był przyjęty przed kilkoma dniami na oddział intensywnej terapii (OIOM) w szpitalu Virgen del Rocío w Sewilli.Największe zarejestrowane ognisko gorączki z Nilu w Andaluzji

To ognisko wirusa z Nilu jest największym jak dotychczas odnotowanym w Andaluzji, co przypisuje się 30% wzrostowi liczby komarów na mokradłach Parku Narodowego Doñana i rzeki Gwadalkiwir w pobliżu La Puebla i Coria del Rio.
Wirus Zachodniego Nilu jest chorobą przenoszoną na ludzi przez ukąszenia komarów i może również atakować ptaki, konie i inne ssaki. Około 80% zakażonych osób, według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), nie doświadcza objawów, podczas gdy pozostałe 20% manifestuje objawy, a ich najpoważniejsza diagnoza prowadzi do zapalenia mózgu lub zapalenia opon mózgowych, które mogą prowadzić do uszkodzenia mózgu i śmierci. Jeden procent osób dotkniętych chorobą to ci, którzy cierpią z powodu tych najpoważniejszych problemów, a wśród nich śmiertelność dotyka 10%.

Kliknij tutaj i polub nas na Facebook