Walencja zamknie w weekendy miasta powyżej 50 000 mieszkańców i wprowadza nowe restrykcje

Prezydent Wspólnoty Autonomicznej Walencji Ximo Puig ogłosił nowe restrykcje po spotkaniu, które odbyło się w tę niedzielę z doradcą ds. zdrowia Ana Barceló, podsekretarz Mònica Almiñana oraz regionalna sekretarz ds.zdrowia publicznego i publicznego systemu zdrowia Isaura Navarrese.
Te nowe przepisy wejdą w życie w poniedziałek 25 stycznia po ich opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Generalitat Valenciana (DOGV) i będą obowiązywać przynajmniej do 15 lutego.
W pierwszej kolejności ustanawia się ograniczenie spotkań do współmieszkańców w przestrzeni prywatnej i do dwóch osób, które mogą pochodzić z dwóch różnych mieszkań przestrzeni publicznej.
Również zostają zamknięte granice miast, które mają powyżej 50 000 mieszkańców w weekendy i święta. Są to: València, Alicante, Elx, Castelló, Torrevieja, Torrent, Orihuela, Gandia, Paterna, Benidorm, Sagunt, Alcoi, Sant Vicent del Raspeig, Elda-Petrer i Vila-real.
Ponadto Ximo Puig odniósł się do ewolucji kampanii szczepień i potrzeby „nadania priorytetu szczepieniom” dla osób znajdujących się w grupie ryzyka.

Bądź na bieżąco i polub naszą stronę na Facebooku: