Wspólnota Autonomiczna Walencji nakazuje zamknięcie barów od godziny 17 i wprowadza nowe restrykcje

Prezydent Wspólnoty Autonomicznej Walencji  Ximo Puig, ogłosił nowe restrykcje, oraz przedłużenie zamknięcia granic wspólnoty do 31 stycznia i zamknięcie granic 26 miast.
Miasta do których nie będzie można wjechać ani wyjechać to: Borriol, Atzeneta del Maestrat, Soneja, Jérica, Alcoy, Castalla, Polop, Llíria, Massanassa, Ayora, Utiel, Sedaví, Sollana, Guadassuar, Moixent, Ontinyent, Oliva, Daimús, Canals, Benigànim, Sinarcas, Anna, Bonrepós i Mirambell, Xàtiva, Quatretonda, Cheste, Llocnou de la Corona i Benetússer razem z Sedaví i Massanassa.
Nowe restrykcje:

  • zamknięcie działalności hotelarskiej (między innymi bary i restauracje) o godzinie 17
  • zabrania się palenia na tarasach barów i restauracji
  • maksymalna liczba osób przy stoliku w lokalu to 4, przy spotkaniach rodziny to 6 osób
  • dozwolona pojemność wszystkich lokali to 30%
  • godzina policyjna zacznie się o godzinie 22:00 i będzie trwała do godziny 06:00

Jednak  miasta, które będą zamknięte przez kolejne  15 dni, będą musiały  zamknąć, również wszystkie ośrodki socjalne, kasyna, siłownie i parki, a także całą działalność barów i restauracji, które mogą prowadzić sprzedaż tylko z dostawą do domu.
Czuwania i wesela będą mogły się odbywać z maksymalną liczbą wynoszącą 15 osób na świeżym powietrzu i 10 w pomieszczeniach zamkniętych. Te nowe restrykcje będą obowiązywały od czwartku 07.01.2021 r. do 31 stycznia.

Bądź na bieżąco i polub naszą stronę na Facebooku: