W Andaluzji od 2 marca wracają bezpośrednie wizyty u lekarza rodzinnego

Doradca ds. Zdrowia i Rodzin w Andaluzji  Jesús Aguirre ogłosił w środę w Kordobie, że bezpośrednie spotkania z lekarzem rodzinnym lub pielęgniarstwem podstawowej opieki zdrowotnej ponownie staną się rzeczywistością we Wspólnocie Autonomicznej Andaluzji od 2 marca , dzięki odnotowanemu w Andaluzji spadkowi skumulowanej zapadalności na Covid-19, co umożliwia przywrócenie „normalizacji opieki zdrowotnej”, ale z zachowaniem środków bezpieczeństwa.
W wypowiedziach dla dziennikarzy przed przewodniczeniem aktowi instytucjonalnemu tej prowincji z okazji Dnia Andaluzji w stolicy Kordowa, Aguirre posunął się naprzód i oświadczył, że „na poziomie podstawowej opieki zdrowotnej od przyszłego tygodnia, od dnia 2 marca , zamierzamy znormalizować obsługę pacjentów do „ spotkań twarzą w twarz ”.
Celem, jak wyjaśnił, jest to, aby „każdy w Andaluzji mógł udać się na wizytę do swojego lekarza rodzinnego lub pielęgniarki jak poprzednio, ale zawsze zachowując warunki bezpieczeństwa”.
Można to zrobić, jak zaznaczył Doradca ds. Zdrowia, ponieważ „skumulowana zachorowalność” na koronawirusa w Andaluzji spadła, a także „spadła presja w centrach medycznych i dlatego możemy otworzyć przychodnie”.
 Subskrybuj RSS
Zapraszam do polubienia naszej strony na Facebooku:


Subskrypcja przez e-mail:

Wpisz swój adres e-mail:

Subskrypcję obsługuje FeedBurner