Tysiące młodych Francuzów przybywa do Madrytu w poszukiwaniu rozrywki uciekającej przed swoimi restrykcjami

Madryt jest jedną z europejskich stolic z najlżejszymi restrykcjami wprowadzonymi z powodu pandemii Covid. To spowodowało, że do stolicy zaczęło przybywać wielu turystów, zwłaszcza młodych ludzi, którzy chcą się bawić.Forum – Hiszpania. Polskie firmy w Hiszpanii, ciekawostki, kulinaria, pytania i odpowiedzi, ciekawe miejsca, przydatne informacje itp. Zapraszamy do rejestracji

Wspólnota, będąca w rękach prezydent Isabel Díaz Ayuso jest centrum debaty, ponieważ sprzeciwiła się wszelkim wspólnotom autonomicznym i chciała mieć otwarte swoje granice na Wielkanoc. Jednak Ministerstwo Zdrowia wymusiło ich zamknięcie, a rząd Madrytu ogłosił, że będzie przestrzegał ograniczeń dotyczących Wielkanocy, ale swój sprzeciw zgłosi do sądu.
Madryt stał się wakacyjną stolicą przynajmniej dla Francuzów. Ponad 2500 francuskich turystów zostało zarejestrowanych przez telefony komórkowe w ostatnią sobotę w Madrycie, co jest kolejnym dowodem na to, że ci młodzi ludzie przybywają do Hiszpanii uciekając przed restrykcjami ich kraju, a wizyty te stają się bardziej widoczne w weekendy.
Elastyczność przepisów regionu Madrytu, gdzie bary i restauracje zamykane są później, a godzina policyjna zaczyna się później niż w pozostałej części kraju, doprowadziła ostatnio do przyjazdu zagranicznych turystów.Większość z nich to młodzi Francuzi, którzy spędzają weekend w stolicy Hiszpanii za około 150 euro, w tą cenę ofert, które można znaleźć w internecie wchodzą bilety lotnicze i imprezy w kwaterach turystycznych, jak zgłaszają stowarzyszenia sąsiedzkie (asociaciones vecinales). Dla wielu mieszkańców Hiszpanii jest to bulwersujące biorąc pod uwagę, że na Wielkanoc nie będą mogli odwiedzić swoich rodzin mieszkających w innej wspólnocie z powodu wprowadzonych restrykcji.

Forum – Hiszpania. Polskie firmy w Hiszpanii, ciekawostki, kulinaria, pytania i odpowiedzi, ciekawe miejsca, przydatne informacje itp. Zapraszamy do rejestracji
 Subskrybuj RSS
Bądź na bieżąco i polub naszą stronę na Facebooku:


Subskrypcja bestselleru przez e-mail:

Wpisz swój adres e-mail:

Subskrypcję obsługuje FeedBurner