Trzymiesięczne dziecko z licznymi złamaniami w stanie ciężkim rodzice aresztowani

Sędzia z Alcoy (Alicante) zdecydował o tymczasowym aresztowaniu i bez możliwości wyjścia za kaucją  pary aresztowanej w ubiegły weekend za złamania żeber i stłuczenia które odniosło ich trzymiesięczne dziecko i które znajduje się w szpitalu w stanie ciężkim.
W przypadku tych rodziców badane są również przyczyny śmierci brata nowo przyjętego dziecka, które zmarło w styczniu tego roku. Sąd Pierwszej Instancji i instrukcji nr 4 Alcoy, zgodził się tymczasowo aresztować bez możliwości wyjścia za kaucją 25-letniego mężczyznę, oraz 20-letnią kobietę, pary pochodzącej z Peru.Ta sprawa będzie nadal rozpatrywana przez Sąd Pierwszej Instancji i zgodnie z instrukcją 3 tego samego okręgu sądowego, który już wcześniej wszczął postępowanie przygotowawcze w związku z tymi zdarzeniami, po przyjęciu dziecka do szpitala.
Sędzia przyjął również szereg środków ochrony cywilnej, ponieważ pozbawił obojgu rodziców praw rodzicielskich nad dzieckiem i powierzył opiekę nad dzieckiem Generalitat Valenciana.
W ten sam sposób zabronił wszelkich odwiedzin i komunikacji między rodzicami a dzieckiem. Z drugiej strony postanowił tymczasowo powierzyć opiekę nad ich drugą córką w wieku 4 lat krewnemu, pod nadzorem opieki społecznej.
Dziecko, które urodziło się w Hiszpanii, zostało w ubiegłą sobotę przyjęte na oddział ratunkowy szpitala Virgen de los Lirios w Alcoy z poważnymi obrażeniami, a lekarze aktywowali protokół przemocy w rodzinie. Z powodu ciężkich obrażeń dziecko zostało następnie przeniesione na oddział intensywnej terapii szpitala Clínico de València, gdzie nadal przebywa.

Strona główna kliknij tutaj>>>>

Bądź na bieżąco i polub naszą stronę na Facebooku: