Trzęsienie ziemi w Granadzie (Hiszpania)

Grenada po raz kolejny doznała silnych wstrząsów, trzęsienie ziemi z epicentrum w Santa Fe zarejestrowane w tę sobotę o godzinie 12:15, które według Instituto Geográfico Nacional (IGN) miało siłę 4,4 stopnia, i jego centrum znajdowało się na głębokości pięciu kilometrów. Trzęsienie ziemi było silnie odczuwalne w Santa Fe i okolicznych miejscowościach, w tym w Granadzie.
Trwało zaledwie kilka sekund, ale było dużo bardziej odczuwalne niż poprzednie wstrząsy. Portale społecznościowe nie zwlekały z publikacjami z zajścia. Poruszające się przedmioty, szczekające psy, płaczące ze strachu dzieci, a nawet wystraszeni mieszkańcy Santa Fe, którzy wyszli na ulicę, to między innymi następstwa tego trzęsienia ziemi, które zostało zauważone w wielu miejscowościach. Na chwilę obecną rozmiar szkód nie jest znany, chociaż, w niektórych domach doszło do pęknięcia szyb, pęknięć w ścianach i oderwania wiszących obrazów i przewróconych przedmiotów.
Kilkanaście trzęsień ziemi w cztery dni. Instituto Geográfico Nacional (IGN) również zarejestrował o świcie w tę sobotę kolejne trzęsienie ziemi o sile 2,5 z epicentrum w Santa Fe, dziewiątym, które miało miejsce na tym obszarze od zeszłej środy.
Kilkanaście trzęsień ziemi w ciągu czterech dni. Instituto Geográfico Nacional (IGN) również zarejestrował o świcie w tę sobotę kolejne trzęsienie ziemi o sile 2,5 z epicentrum w Santa Fe było to dziewiąte, które miało miejsce na tym obszarze od zeszłej środy.
W tym przypadku wstrząs wystąpił około godziny 00:37 w mieście Santa Fe o sile 2,5 stopni i maksymalnym natężeniu III, jak podała IGN. Ten ruch ziemi, podobnie jak poprzednie został zauważony także w pobliskich miejscowościach, takich jak m.in. Albolote, Atarfe, Escóznar, Belicena, Purchil, Chauchina czy Maracena.

Bądź na bieżąco i polub naszą stronę na Facebooku: