Skradziono szczepionki przeciwko covid-19 w jednej z klinik w Saragossie

Jak informuje dziennik Heraldo, policja krajowa prowadzi dochodzenie w sprawie kradzieży szczepionek przeciwko koronawirusowi w ośrodku zdrowia Univérsitas, znajdującym się pod numerem 42 przy ulicy Andrés Vicente w Saragossie.
Według policyjnych źródeł cytowanych przez Heraldo, do kradzieży doszło o świcie z czwartku na piątek. Skradziono fiolkę szczepionki firmy Pfizer, z której można pobrać do sześciu dawek.
Heraldo cytuje źródła z Delegatury Rządu w Aragonii, które potwierdziły, że już zgłosiły kradzież i że policja wszczęła śledztwo. Według pierwszych informacji przekazanych przez samą Delegaturę Rządu koordynator ds. Zdrowia w regionie powiadomił władze o tym, co się stało.
Według policji, skradziona fiolka znajdowała się w przychodni, więc wyklucza się, że kradzież nastąpiła podczas transportu szczepionki z jednego z centrów dystrybucji.
Pierwsze hipotezy sugerują, że autor miał związek z ośrodkiem zdrowia, skoro fiolka dotarła do przychodni zaledwie na kilka godzin przed kradzieżą. Z tego powodu uważa się, że złodzieje z góry wiedzieli, co znajdą w lodówce ośrodka.

Bądź na bieżąco i polub naszą stronę na Facebooku: