Salvador Illa wyjaśnia na czym będzie polegał test seroprewalencji, który będzie przeprowadzony w 36 000 losowo wybranych domostwach

Kliknij tutaj i polub nas na Facebooku
W poniedziałek zaczną się badanie seroprewalencji przygotowane przez rząd, które   „pokażą rzeczywisty wymiar” koronawirusa w Hiszpanii, jak stwierdził minister zdrowia Salvador Illa.

Na podstawie próby opracowanej przez National Statistics Institute (INE) badanie seroprewalencji zostanie przeprowadzone w małych i średnich gminach w 50 prowincjach, przy czym wybrano losowo 36 000 gospodarstw  ze średnią 2,5 członka na gospodarstwo domowe, będzie to od 60 000 do 90 000 osób.

Chociaż wyjaśnił, że ​​udział w tym badaniu jest dobrowolny, Illa wezwał populację do aktywnego udziału w testach, aby otrzymać dokładniejszy „obraz” pandemii.

Badanie będzie miało „trzy fazy”, wyjaśnił minister zdrowia, oddzielone 21-dniowymi przerwami. Dla każdej fazy będą dostępne wstępne dane.Test dwufazowy
Illa szczegółowo wyjaśnił, że ​​badanie zostanie przeprowadzone poprzez wykonanie dwóch testów: pierwszego testu na przeciwciała i drugiego analizy przeciwciał w surowicy.

„Jest to bardzo kompletne badanie. Dostarczy danych na poziomie prowincji, na poziomie lokalnym; pozwoli nam poznać częstość występowania choroby według wieku i płci, a także ocenić różnice między przenoszeniem społeczności a zachowaniami w gospodarstwach domowych a także pozwoli nam zobaczyć dynamiczną ewolucję choroby – powiedziała Illa.

Kliknij tutaj i polub nas na Facebooku

Inne ciekawe artykuły:

Hiszpania – Warunki i zasady dotyczące wychodzenia na spacer z dziećmi

Koronawirus w Hiszpanii – relacja

Hiszpania – rząd rozważa otwarcie hoteli i restauracji dopiero na Boże Narodzenie

Hiszpański rząd zatwierdza nowe zasiłki dla najbardziej potrzebujących.

Exit mobile version