Protesty w Pampelunie przeciw polowaniom

Mobilizacja, która miała miejsce w tą niedziele 7 lutego w południe, jest odpowiedzią na wezwanie na szczeblu krajowym platformy „Zakaz polowań”, zorganizowanej w Pampelunie przez Libertad Animal Navarra. Około pięćdziesięciu osób zebrało się na Plaza del Castillo, gdzie przed sztandarem z napisem „Zakaz polowania z chartami i innymi rasami” ustawiono szubienicę ze strzelbą.
Kilku uczestników przybyło ze swoimi psami, większość z nich to charty i mieli przy sobie tabliczki z napisami, takimi jak „Nie polowaniom ”,  „Polowanie zabija niewinne istoty ” lub  „To sadyzm ” i zdjęcia chartów w klatkach i wiszących na drzewach.
Przedstawicielka Libertad Animal Navarra w swoim oświadczeniu skrytykowała, że ​​w obecnej sytuacji zdrowotnej spowodowanej pandemią „kiedy prawie wszyscy cierpimy z powodu ograniczeń, myśliwych nadal to nie dotyczy”. W związku z tym podkreśliła, że „podróże i kontakty towarzyskie są ograniczone”, „obiekty hotelowe, obiekty rozrywkowe, a nawet parki są zamknięte, ale polowania trwają, odporne na ograniczenia, za osłoną dziwnych przywilejów”.
Zarzucała, że „pod pustym pretekstem kontrolowania gatunku” myśliwi ”nadal zabijają przy współudziale władz publicznych, które wydają się pisać prawa dla wygody właścicieli miejsc do polowań i tych, którzy nie mogą znaleźć lepszego sposobu na zabawę niż torturowanie innych żywych istot aż do spowodowania ich śmierci. ” Ponadto potępiła wspólnoty autonomiczne, takie jak Andaluzja i Kastylia-La Mancha, „niedawno uchwaliły przepisy, które umożliwiają polowanie jako niezbędną działalność”.
Nadszedł luty, a wraz z nim panika chartów, które po raz kolejny zostaną porzucone, rozstrzelane lub powieszone” – ubolewała Jiménez, który odrzuciła „zwykłe kłamstwa „na temat polowania na temat tego, że” to jest sport „, że robi się to” dla zachowania równowagi przyrody.
Przedstawicielka Libertad Animal Navarra zapewniała, że łowiectwo jest czynnością „w wiecznej sprzeczności z wrażliwością współczesnego społeczeństwa i najbardziej elementarnymi zasadami logiki” i stwierdziła, że „myśliwi nie rozwiązują żądnego problemu ale są jedną z głównych przyczyn powolnej agonii dzikiej przyrody, której tak niewiele pozostało ”.

Bądź na bieżąco i polub naszą stronę na Facebooku:

Strona główna>>>