Ponad siedmiuset funkcjonariuszy będzie pilnowało przestrzegania godziny policyjnej w Madrycie

Delegat rządu w Madrycie, José Manuel Franco, oświadczył w ten piątek, że ponad 700 członków policji krajowej i gwardii cywilnej będzie monitorować godzinę policyjną i mobilność nocną w regionie. Lokalna Policja, więc rozmieszczenie „będzie ważne”. Ci funkcjonariusze będą współpracować z policją lokalną.
Dołączy do nich kolejnych 3350 policjantów, którzy będą pilnowali granic Wspólnoty Autonomicznej Madrytu podczas długiego weekendu do godziny 00:00 w poniedziałek 2 listopada. Funkcjonariusze  będą monitorowali wyjazdy ze stolicy i reszty miast, z większą kontrolą na drogach łączących Madryt ze wspólnotami autonomicznymi: Castilla-La Mancha i Castilla y León. W przypadku, gdy kierowca nie przestrzegania zakazów kierowca może zostać ukarany mandatem wysokości 600 euro.
W wywiadzie dla „Onda Madrid” Franco wskazał, że policja krajowa będzie również odpowiedzialna za kontrole w transporcie pasażerskim, które obejmują lotniska i stacje kolejowe oraz podstawowe obszary zdrowia, których mobilność została ograniczona przez Wspólnotę Autonomiczną Madrytu.
Jose Manuel Franco stwierdził, że Siły i Organy Bezpieczeństwa Państwa „robią wszystko, co w ich mocy, a nawet więcej, ale jest niemożliwe aby funkcjonariusazze policji czuwali nad każdym obywatelem”. „Z tego powodu liczę na odpowiedzialność obywateli, aby stała czuwanie nad przestrzeganie restrykcji nie było konieczne” – powiedział.
Wspomniał również, że niektóre mieszkania turystyczne są wynajmowane na nielegalne i masowe imprezy, ale policja miejska, wspierana przez policję krajową, będzie pracowała nad szybkim zlokalizowaniem działań tego typu . Zwrócił również uwagę, że na terenach uniwersyteckich często w weekendy  są organizowane prywatne imprezy dla których zapowiedział, że będzie przygotowana specjalna grupa funkcjonariuszy do monitorowania tych obszarów.
Z drugiej strony, przedstawiciel rządu centralnego w Madrycie zapewnił, że na lotnisku zostaną zaostrzone kontrole sanitarne, choć nie sprecyzował w jakim sensie.


Exit mobile version