Polowanie na wilki w Hiszpanii zostaje zabronione

Państwowa Komisja Dziedzictwa Przyrodniczego Ministerstwa Przemian Ekologicznych i Wyzwań Demograficznych zatwierdziła w ten czwartek, 4 lutego, włączenie wszystkich istniejących populacji wilka w Hiszpanii na listę gatunków objętych specjalną ochroną, więc automatycznie przestaje być uważany za gatunek na który można polować.
Wniosek został przedstawiony przez Komisję i wymagał podwójnego głosowania, ponieważ w pierwszym z uzyskano remis. Wreszcie większość niezbędna do podjęcia decyzji wyraziła zgodę, tym samym ujednolicając status populacji wilka na całym terytorium kraju. Do tej pory populacje wilków na południe od Duero były już na liście gatunków objętych ochroną, jednak nadal był to gatunek łowny na północ od Duero.
Kantabria, Asturia, Kastylia i León i Galicja, wszystkie regiony z populacjami wilków na północ od Duero, głosowały przeciwko propozycji, do której dołączyły inne wspólnoty autonomiczne zarządzone przez PP. W każdym razie propozycja została przyjęta z przychylnym głosem pozostałych regionów i zostanie przekazana minister Teresie Ribera, która zmaterializuje decyzję zarządzeniem ministerialnym.

Zapraszam do polubienia naszej strony na Facebooku: