Policja zarekwirowała cztery miliony podrobionych masek higienicznych w Leganés (Hiszpania)

Policja przeprowadziła operację w miastach Perla i Leganés, po której 109 osób zostało ukaranych mandatem. Również został aresztowany Azjata wraz z 28 innymi osobami za fałszowanie dokumentów




W hotelu w Leganés znaleziono prawie cztery miliony podrabianych masek higienicznych. W operacji wzięło udział ponad 50 policjantów i została ona przeprowadzona przez Wojewódzką Brygadę ds. Cudzoziemców przy współpracy funkcjonariuszy z Jednostek Prewencji i Reagowania, a także z komisariatów Leganés i Parla. Podczas inspekcji znaleziono nie tylko około czterech milionów masek, ale także maszyny drukujące fałszywe logo kontroli jakości, materiał do pakowania i etykiety.




W operacji przeprowadzonej w ramach klubów nocnych ukarano łącznie 109 osób, a mężczyzna azjatyckiego pochodzenia został aresztowany jako domniemany sprawca fałszowania dokumentów wraz z kolejnymi 28 osobami. Ta operacja kontrolna była prowadzona w miastach Leganés i Parla.




Jedna z kontroli odbyła się w klubie nocnym w Parla, obejmowała dwie sale karaoke, w których znajdowało się ponad 60 młodych ludzi spożywających alkohol bez przestrzegania ustalonych środków sanitarnych. Kolejna część operacji została przeprowadzona w tym hotelu w Leganés. Lokal posiadał również sale gier i bary karaoke. Również tam wykryto 48 młodych ludzi, którzy nie przestrzegali przepisów prewencyjnych covid-19 i których ukarano mandatami. Ponadto założona akta 11 osobom za posiadanie środków odurzających.




Śledczy ustalili, że cały parter hotelu i jego magazyny były pełne zapakowanych i gotowych do transportu kartonów. Te pudełka zawierały podrobione maski higieniczne. Policjanci znaleźli dużą liczbę asymptotycznych, niebezpiecznie przechowywanych masek, takich jak opakowania i pudełka wielu typów masek. W jednej z sal karaoke wykryli maszynę drukującą o dużej wydajności, która może drukować logo „CE” i anagramy certyfikacji wyrobów medycznych.

 Subskrybuj RSS

Strona główna>>>>

Zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebooku:

Wpisz swój adres email:

Subskrypcję obsługuje FeedBurner