Podpalony meczet w San Javier (Hiszpania)

O świecie w niedzielę ktoś podpalił meczet w San Javier (Hiszpania). Pożar został ugaszony przez lokalną policję. Według miejskich źródeł wandale namalowali sprayem na ścianie „Śmierć islamowi”.
Urząd miasta w San Javier potępia wandalizm. „Urząd miasta odrzuca tego typu akty przemocy, które mogły spowodować poważne szkody i na szczęście są to nieliczne przypadki”. Okazuje, również swoje poparcie dla społeczności islamskiej mieszkającej w mieście i podkreśla, że w San Javier panuje harmonia i które w ostatnich latach stało się miastem międzykulturowym.
Wydarzenia miały miejsce o 4:20 rano, kiedy telefon od sąsiada powiadomił lokalną policję o wybuchu i obecności pożaru przy drzwiach „’Centro de Culto Musulmán Assafwa” przy ulicy Monseñor Carrión Valver
Policjanci, którzy pojawili się po kilku minutach, ugasili pożar na zewnątrz i wewnątrz lokalnych drzwi wejściowych, które znajdują się na parterze budynku mieszkalnego, za pomocą gaśnicy swojego radiowozu.
W pobliżu lokalu, który był zamknięty i pusty, znaleźli puszkę ze sprayem, za pomocą której napastnicy namalowaliby na fasadzie napis „Śmierć islamowi”. Agenci powiadomili Gwardię Cywilną i Straż Pożarną, którzy pojawili aby sprawdzić czy nie ma więcej ognia i osób w środku.
 Subskrybuj RSS
Zapraszam do polubienia naszej strony na Facebooku:


Subskrypcja przez e-mail:

Wpisz swój adres e-mail:

Subskrypcję obsługuje FeedBurner