Podczas polowań a Hiszpanii w ciągu 9 miesięcy zginęło 51 osób

W sumie 605 osób w Hiszpanii zostało przypadkowo postrzelonych podczas polowań w okresie od 1 stycznia do 6 września minionego roku, z czego 51 straciło życie, według oficjalnych danych dostarczonych przez hiszpański rząd.
Wspólnoty autonomiczne, które zarejestrowały najwięcej wypadków o tych cechach to Kastylia-La Mancha, gdzie 178 osób zostało rannych i 12 zginęło; Andaluzja, 131 rannych i 9 zabitych; i Castilla y León, z 79 rannymi i 9 zabitymi. Katalonia i Kraj Basków są to jedyne dwa regiony, w których nikt nie otrzymał przypadkowego strzału podczas polowania.
Jednak pozostałe wspólnoty autonomiczne zarejestrowały wypadki podczas polowań. Dane z pozostałych wspólnot autonomicznych: Galicja (47 rannych i 9 zabitych); Estremadura (44 rannych i 4 zabitych); Aragon (30 rannych i 3 zabitych); Wspólnota Walencji (28 rannych i 2 zabitych); Asturias (25 rannych i 5 zabitych); La Rioja (10 rannych i 2 zabite); Madryt (9 rannych i 1 nie żyje); Murcia (9 rannych i 0 zabitych); Baleary (6 rannych i 0 zmarłych); Kantabria (4 rannych i 0 zmarłych); Navarra (3 rannych i 0 zmarłych); i Wyspy Kanaryjskie (2 rannych i 0 zmarłych).
Władza dostarczyła te informacje w pisemnej odpowiedzi na inicjatywę Compromis w Senacie, która poprosiła o oficjalne dane dotyczące liczby osób, które zostały przypadkowo pozstrzelane, a także dane dotyczące liczby kobiet, które ucierpiały w tego rodzaju wypadkach. Liczba kobiet, które zostały przypadkowo postrzelone podczas polowania: 15 rannych kobiet i jedna zmarła. Żaden z tych przypadków nie został zakwalifikowany jako przemoc wobec kobiet.
Według tych danych jedna kobieta straciła życie we Wspólnocie Madrytu z powodu tych przypadkowych strzałów spowodowanych polowaniem, podczas gdy 15 zostało rannych w Cáceres, Ciudad Real, Huesca, Baleares, La Rioja, Madrycie, Murcji, Teneryfie, Toledo i Valladolid.
Rząd wyszczególnił, że jedna osoba w Kordobie i inna w Toledo otrzymała przypadkowe strzały, a sprawcą tych strzałów były osoby nieletnie. Jeśli chodzi o osoby nieletnie to 17 z nich zostało przypadkowo postrzelonych i jedna zmarła w tym przedziale czasowym.

Zapraszam do polubienie naszej strony na Facebooku: