Ponad pięćdziesięciu nauczycieli szkół w Leganés (Madryt) jest na zwolnieniu z powodu skutków ubocznych szczepionki AstraZeneca

Ponad pięćdziesięciu nauczycieli szkół podstawowych w Leganés (Madryt) nie uczestniczyło w zajęciach w ten poniedziałek z powodu skutków ubocznych szczepionki AstraZeneca, którą zaszczepiono ich w ten weekend w Madrycie.
Z danych FAPA (Stowarzyszeń Rodziców) wynika, że ​​w Leganés szkołami najbardziej dotkniętymi były Manuel Vázquez Montalbán, z 14 zwolnieniami lekarskimi wśród nauczycieli, oraz Constitución de 1812 r. z 13 nauczycielami na zwolnieniu. Zwolnienia odnotowano również w szkole Víctor Pradera (8), instytucie José María Pérez „Peridis” (4) oraz w Carmen Conde (9).
Według przewodniczącej FAPA Mari Carmen Morillas, skutki szczepień zostały odczute we wszystkich miastach, po szczepieniu nauczycieli w ten weekend. Dzisiejszego ranka wielu z zaszczepionych poinformowało o odczuwalnych skutkach ubocznych szczepionki.
Biorąc to pod uwagę, Morillas zwróciła się do Wspólnoty Madrytu o szczepienie nauczycieli w sposób „rozłożony w czasie” oraz o podanie drugiej dawki (która zwykle ma więcej skutków ubocznych) z wprowadzeniem planu i przewidywaniem następstw.
 Subskrybuj RSS
Zapraszam do polubienia naszej strony na Facebooku:


Subskrypcja bestselleru przez e-mail:

Wpisz swój adres e-mail:

Subskrypcję obsługuje FeedBurner