63-letni mężczyzna przyjęty z Covid-19 na szóstym piętrze szpitala Puerta del Mar w Kadyksie (Hiszpania) podpalił materac w swoim pokoju, aby skorzystać z zamieszania i uciec ze szpitala. Mężczyzna, który najwyraźniej nie jest w pełni sprawny umysłowo, podpalił swój materac żelem wodno-alkoholowym i został zatrzymany na miejscu przez funkcjonariuszy policji krajowej.
Policji została zawiadomiona o godzinie 19:30. Na miejsce przyjechało kilku członków Brygady Ochrony Obywateli, która po założeniu kombinezonów PPE przeprowadziła poszukiwania podejrzanego w szpitalu. Zlokalizowali go na siódmym piętrze, gdzie został aresztowany z zarzutem podpalenia.
Pożar u nikogo nie spowodował obrażeń ciała. Widoczny z ulicy ogień szybko został opanowany przez straż pożarną chociaż konieczna było sprawdzenie – 20 pokoi – a płomienie zajęły dwa pomieszczenia. Konieczna była ewakuacja pacjentów z szóstego i siódmego piętra.
Obecnie strażacy oceniają zakres strat a w razie potrzeby andaluzyjska służba zdrowia poinformowała, że w Hospital de San Carlos w sąsiednim mieście San Fernando przygotował miejsce do przyjęcia pacjentów z obu pięter.
Zapraszam do polubienia naszej strony na Facebooku: