Zarekwirowano 8 ton haszyszu i 64 osoby aresztowane

Kliknij tutaj i polub nas na Facebooku

Gwardia Cywilna rozbiła organizację kryminalną zajmującą się przemytem narkotyków w prowincjach Malaga i Cadiz. Zatrzymano 64 osoby i zarekwirowano 8 ton haszyszu. 

 
Po ponad roku śledztw operacja „Tortilla” zakończyła się aresztowaniem 64 osób oskarżonych o handel narkotykami, pranie brudnych pieniędzy i przynależność do organizacji przestępczej, o czym Gwardia Cywilna poinformowała Efe.  Klan „Pinchos” działał na wybrzeżach Malagi i Kadyksu, chociaż większość organizacji znajduje się na Campo de Gibraltar.
Tam Gwardia Cywilna znalazła  dok dla łodzi przemytników podczas jednego z poszukiwań przeprowadzonych w Palmones (Kadyks). Zajęto sześć łodzi oraz 16 pojazdów. Pierwsza kryjówka została odkryta przez agentów w miejscu zwanym Catalaraje w Esteponie (Malaga). Tam Gwardia Cywilna aresztowała pierwszych sześciu członków organizacji i zdołała przejąć prawie trzy tysiące kilogramów haszyszu.
Pomimo wszystkich odmian modus operandi stosowanych przez organizację w celu dostarczenia haszyszu na Półwysep, Straż Cywilna rekwiruje osiem ton haszyszu przeszukując 4 kryjówki. Z drugiej strony śledczy wykrywają operacje prania brudnych pieniędzy pochodzących z handlu narkotykami. Sprzęt żeglarski niezbędny do prowadzenia nielegalnych działań nabyli od firmy prowadzonej przez rodziców jednego z członków tej organizacji.
W celu opłacenia wspomnianego wyposażenia żeglarskiego ( silniki, elektronika, wyposażenie żeglarskie) używali „słupów” osób o niewielkich lub zerowych możliwościach ekonomicznych. Wartość tego, co odebrano tej organizacji, to trzy miliony euro, w tym łodzie, pojazdy, majątek ruchomy i nieruchomości, a także zostały  zajęte konta bankowe. W operacji wzięło udział 250 funkcjonariuszy Gwardii Cywilnej z Dowództwa Algeciras, Sił Powietrznych, Grupy Szybkiego Działania, Grupy Rezerwy i Bezpieczeństwa, a także CCON i OCON.

Kliknij tutaj i polub nas na Facebooku

Inne ciekawe artykuły:

2 thoughts on “Zarekwirowano 8 ton haszyszu i 64 osoby aresztowane”

  1. Pingback: Jacht z toną kokainy przechwycony niedaleko wyspy La Palma »

  2. Pingback: Hiszpania rozpoczyna testy szczepionki COVID-19 na ludziach »

Comments are closed.

Exit mobile version