Barcelona – anarchiści którzy podpalili radiowóz z policjantem w środku są oskarżeni o próbę zabójstwa

Sąd w Barcelonie postanowił o tymczasowym aresztowaniu bez możliwości wyjścia za kaucją ośmiu zatrzymanych, którzy podczas sobotnich zamieszek wspólnie podpalili radiowóz z policjantem w środku.
Są oskarżeni o usiłowanie zabójstwa, ataku na funkcjonariuszy, zakłócanie porządku publicznego, spowodowanie szkód materialnych, uczestnictwo w nielegalnych demonstracjach i zgromadzeniach i przynależność do grupy przestępczej jak poinformował Najwyższy Trybunał Sprawiedliwości Katalonii (TSJC) w swoim oświadczeniu.
Spośród ośmiu zatrzymanych pięciu to mężczyźni narodowości włoskiej, a pozostali trzej to kobiety, obywatelstwa włoskiego, francuskiego i hiszpańskiego. Mossos d’Esquadra uważają, że te osoby przynależą do „zorganizowanej grupy”, która przewodziła „najpoważniejszym” aktom wandalizmu podczas sobotnich manifestacji, co doprowadziło do przeszukania przez policję dwóch budynków przemysłowych w Canet de Mar i Mataró (Barcelona).
Według śledczych oskarżeni podejmowali wszelkie środki ostrożności aby uniknąć zatrzymania przez policję. Mossos d’Esquadra (katalońska policja) utworzyli specjalną grupę aby ich aresztować.
Według Mossos, zatrzymani należeli do grupy o anarchistycznej ideologii, która działała wspólnie i z użyciem ekstremalnej przemocy, niszcząc banki, sklepy lub dobytek miejski, i która przeprowadziła najpoważniejsze akty wandalizmu, jakie miały miejsce w stolicy Katalonii.
Według katalońskiej policji, podczas gdy niektórzy dokonywali wandalizmu, pozostali chronili ich i ukrywali, zapewniając im drogę ucieczki, aby uniknąć aresztowania.
W obliczu tej sytuacji Mossos w zeszłą sobotę użyli jednostki specjalnej do zneutralizowania tej grupy, co zakończyło się aresztowaniem siedmiu jej członków, do których później dodano ósmego.
W poniedziałek po aresztowaniach funkcjonariusze Komendy Głównej Policji Informacji Mossos i w obecności aresztowanych przeszukali dwa zajmowane budynki przemysłowe zlokalizowane w Canet de Mar i Mataró, w regionie Maresme w Barcelonie,, w celu zebrania dowodów i wskazówek które wiążą ich z popełnionymi przestępstwami.
 Subskrybuj RSS
Zapraszam do polubienia naszej strony na Facebooku:


Subskrypcja bestselleru przez e-mail:

Wpisz swój adres e-mail:

Subskrypcję obsługuje FeedBurner