Od drugiego maja Hiszpania wprowadza przedziały czasowe i wiekowe dotyczące wychodzenia na spacer i uprawiania sportów

Przedziały czasowe i wiekowe obowiązujące od 2 maj br. dotyczące wychodzenia na spacer i uprawiania sportów w HiszpaniiKliknij tutaj i polub nas na Facebooku

 • Przedział czasowy dla uprawiania sportu i spacerów: między godzinami 06:00 a 10:00 i 20:00 a 23:00 będzie dotyczył osób między 14-nastym a 69 rokiem życia
 • Dla dzieci do 14 lat wprowadza się nowy przedział godzinowy, będą mogły wychodzić na spacer w godzinach od 12:00 do  19:00.  
 • Osoby mające 70 lat lub więcej a także osoby zależne wraz z opiekunem będą mogły wychodzić w godzinach od 10:00 do 12:00 i od 19:00 do 20:00
 • W miejscowościach mających mniej niż 5000 mieszkańców nie będą obowiązywały przedziały czasowe ni wiekowe.Spacery

Dzieci do lat czternastu nadal będą miały stosować się do normy „Cztery jedynki”: jedno wyjście dziennie, przez maksymalnie jedną godzinę, do jednego kilometra od domu i z jedną dorosłą osobą towarzyszącą.

Osoby powyżej 14 roku życia będą mogły wychodzić na spacer raz dziennie same lub z jedną osobą towarzysząca zameldowaną pod tym samym adresem. Maksymalna odległość  od domu to jeden kilometr.


Uprawianie sportu

Minister zdrowia wskazał, że uprawianie „każdego sportu” jest dozwolone raz dziennie na terenie miejscowości w której mieszkamy i w formie indywidualnej i bez kontaktu z innymi sportowcami.

Kliknij tutaj i polub nas na Facebooku

Inne ciekawe artykuły: 

Hiszpania – plan wychodzenia z kwarantanny (plan de desescalada)

Hiszpania – Warunki i zasady dotyczące wychodzenia na spacer z dziećmi

Koronawirus w Hiszpanii – relacja

Hiszpański rząd zatwierdza nowe zasiłki dla najbardziej potrzebujących.

Salvador Illa wyjaśnia na czym będzie polegał test seroprewalencji, który będzie przeprowadzony w 36 000 losowo wybranych domostwach

3 thoughts on “Od drugiego maja Hiszpania wprowadza przedziały czasowe i wiekowe dotyczące wychodzenia na spacer i uprawiania sportów”

 1. Pingback: KORONAWIRUS W HISZPANII – NAJNOWSZE INFORMACJE -

 2. Dzień dobry!
  Dziękuję za publikowanie treści, tylko osoby tu mieszkające wiedzą, że niełatwo jest stosować się do wskazań, w których wiele kwestii jest niewspomnianych lub dyskusyjnych. Nawet w Polsce interpretacje tych samych zaleceń się różnią:)
  Być może ktoś będzie potrafił udzielić mi odpowiedzi czy wiadomo coś o tym przez ile czasu moze trwac spacer lub sport dla osob powyżej 14 lat? Czy mogą być dwa osobne wyjścia na spacer i na sport? (Pytania dotyczą fazy 2maj+)
  Czy dwójka dorosłych żyjących w tym samym mieszkaniu ma zachować podczas spaceru odległość 2m?
  Co z częsciami wspolnymi budynków – np. basenem zewnętrznym, ale wewnątrz wspólnoty mieszkalnej.
  Czy leżenie na plaży w ramach wyjścia na dwór (spaceru) jest dozwolone? Czy można tylko chodzić (tak rozumiem spacer 🙂 ) bez zatrzymywania się, by np. usiąść na ławce czy kocu?
  Czy jest jakaś oficjalna hiszpańska strona, z zebranymi wskazaniami? Poza wymienionymi wyspami z małą liczbą zarażeń, czy można gdzieś sprawdzić jakie są zalecenia dla konkretnych regionów (miały być jakieś różnice).
  Z góry dziękuję za choćby cząstkowe odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie!

 3. MarceL

  od 2 maja moga wychodzic rodziny zyjace ze soba wspolnie. Czyli 2+2 na przyklad!

Comments are closed.