Nocne zamieszki w Katalonii

Siedem osób, w tym jedna nieletnia, zostało zatrzymanych przez Mossos d’Esquadra (katalońska policja) w Terrassa (Barcelona) podczas incydentów, które miały miejsce w ten piątek podczas demonstracji przeciwko uwięzieniu rapera Pablo Haséla.
Demonstracja, w której brało udział kilkaset młodych osób, rozpoczęła się przemarszem przez centrum miasta pod wielkim sztandarem z napisem „Walka młodzieży, przyszłość naszego narodu”.
Mossos byli atakowani kamieniami, petardami, jajkami, puszkami i innymi przedmiotami. Do wydarzeń doszło w rejonie komisariatu Policji i po kilku komunikatach ostrzegawczych skierowanych do protestujących, funkcjonariusze Mobilnej Brygady użyli siły.


Według Mossos, grupa uczestników zamieszek spaliła również kontenery w centrum miasta. Demonstracja rozpoczęła się o godzinie ósmej po południu w dzielnicy Montserrat i kiedy zbliżała się do centrum, napotkała kordon policyjny, który uniemożliwiał przejście.
W obliczu tej blokady niektórzy protestujący zaczęli rzucać kamieniami i innymi przedmiotami, a także petardami w linię funkcjonariuszy Brimo, którzy znajdowali się kilka metrów dalej.
 Subskrybuj RSS
Zapraszam do polubienia naszej strony na Facebooku:


Subskrypcja bestselleru przez e-mail:

Wpisz swój adres e-mail:

Subskrypcję obsługuje FeedBurner