Myśliwy zastrzelił kucyka w hiszpańskim Parku Naturalnym Garraf

Fundacja Miranda, która wypuściła kucyka rasy Pottoka, była tą, która zgłosiła to co wydarzyło się w zeszłą sobotę. Myśliwy zapewnia, że było to spowodowane „błędem z jego strony”.
W ubiegłą sobotę myśliwy zabił na terenie Parku Naturalnego Garraf kucyka rasy Pottoka, wypuszczonego przez Fundację Miranda. Według tej fundacji myśliwy zapewnia, że incydent był spowodowany „pomyłką z jego strony”, chociaż przedstawiciel fundacji wyjaśnia, że strzał padł z odległości dziesięciu metrów od drogi, w pobliżu ludzi i w miejscu o dobrej widoczności.
Wydarzenie miało miejsce w ubiegłą sobotę na terenie Parku Garraf, gdzie spacerowali ludzie, którzy byli świadkami tego co się stało. Fundacja Miranda ostrzega, że bezpieczeństwo turystów było zagrożone, podczas gdy myśliwy przypisuje to swojemu błędowi.

„Trudno zrozumieć jak konia można pomylić z dzikiem” w takich okolicznościach – wskazała Fundacja Miranda.
Fundacja nie chciała stawiać grupy myśliwych w centrum debaty, z którymi zapewniła, że żyli w pokoju przez cztery lata podczas, których ich konie chodziły po parku. Mimo to zwróciła się do władz o uregulowanie tego rodzaju działalności, aby móc bez ryzyka chodzić i realizować swoje projekty ze zwierzętami.
W tym zakresie fundacja zaapelowała do , organizacji pozarządowych, oraz stowarzyszeń zwierzęcych, turystycznych i sportowych o „zmianę przepisów aby móc współżyć w tym naturalnym środowisku”.
 Subskrybuj RSS
Zapraszam do polubienia naszej strony na Facebooku:


Subskrypcja przez e-mail:

Wpisz swój adres e-mail:

Subskrypcję obsługuje FeedBurner