Madryt wprowadza nowe ograniczenia swobodnego poruszania się

Isabel Ayuso wprowadza nowe ograniczenia dotyczące swobodnego poruszania się i w branży hotelarskiej na terenie Wspólnoty Autonomicznej Madrytu

 Rząd Wspólnoty Madrytu podjął decyzję o ograniczeniu mobilności w 37 obszarach regionu i ograniczeniu spotkań towarzyskich do sześciu osób na całym terytorium ze względu na wzrost liczby przypadków koronawirusa.  Ograniczenia w poruszaniu się dotyczą ponad 850 000 osób i będzie wprowadzone w 26 obszarach dzielnic: Carabanchel, Usera, Villaverde, Villa de Vallecas, Puente de Vallecas i Ciudad Lineal oraz w 11 obszarach gmin Fuenlabrada, Humanes , Moraleja de Enmedio, Parla, Getafe, San Sebastián de los Reyes i Alcobendas. poinformowała o tym w piątek  18.09.2020 r prezydent Wspólnoty Autonomicznej Madrytu Isabel Díaz Ayuso.To zarządzenie zostanie wprowadzony do życia o godzinie 00:00 dnia 21 września  wraz z opublikowaniem w Dzienniku Urzędowym Wspólnoty Madrytu, również obejmie ono wykonanie miliona szybkich testów (antygenów) na mieszkańcach 37 stref,  ograniczenia dozwolonej pojemności w lokalach, oraz zamknięcie restauracji o godz. 22. 

Środki „wyjątkowe”

Doradca ds. Zdrowia Enrique Ruiz Escudero, który pojawił się na konferencji wraz z Ayuso stwierdził, że środki te są wyjątkowe i początkowy okres trwania to 14 dni kalendarzowych chociaż mogą zostać przedłużone jeśli będzie tego wymagała sytuacja epidemiologiczna. Zarządzenie Ministerstwa Zdrowia zakazuje wyjazdów i wjazdów na teren tych obszarów z wyjątkiem: powodów związanych z pracą, powodów zdrowotnych, dostępu do ośrodków edukacyjnych, powrotu do miejsca stałego zamieszkania; pomoc osobom starszym, małoletnim lub na utrzymaniu; dostęp do podmiotów bankowych lub ubezpieczeniowych, prawnych lub administracyjnych; odnowienie oficjalnej dokumentacji, udział w egzaminach lub inne potrzeby związane z działaniem siły wyższej. 

Mieszkańcy  tych obszarów będą mogli poruszać się w ich granicach, ale prywatne spotkania są ograniczone z 10 do 6 osób w przestrzeni publicznej i prywatnej, z wyjątkiem współmieszkańców. Pojemność miejsc kultu jest również ograniczona do jednej trzeciej, a osoby uczęszczające na czuwanie na świeżym powietrzu są ograniczone do 15 osób i 10 w przypadku miejsc zamkniętych. Ponadto ogranicza się do 50% maksymalą pojemność lokali w handlu i w branży hotelarskiej gdzie zabrania się obsługi przy barze a zamknięcie jest ustalone najpóźniej o godz. 22:00, chociaż restauracje mogą utrzymywać dostawy do domu po tej godzinie. 

Obszary dotknięte nowymi obostrzeniami:

 • Usera: Almendrales, Las Calesas, Zofío, Orcasur y San Fermín.
 • Villaverde: San Andrés, San Cristóbal, El Espinillo y Los Rosales.
 • Carabanchel: Puerta Bonita, Vista Alegre y Guayaba.
 • Ciudad Lineal: Doctor Cirajas, Ghandi, Daroca y La Elipa.
 • Puente de Vallecas: Entrevías, Martínez de la Riva, San Diego, Numancia, Peña Prieta, Pozo del Tío Raimundo, Ángela Uriarte, Alcalá de Guadaira y Federica Montseny, en el distrito de Puente de Vallecas.
 • Villa de Vallecas.
 • Fuenlabrada: Alicante, Cuzco y Francia.
 • Alcobendas: Chopera y Miraflores.
 • Humanes de Madrid.
 • Moraleja de Enmedio.
 • Parla: San Blas e Isabel II.
 • Getafe: Las Margaritas y Sánchez Morate.
 • San Sebastián de los Reyes: Reyes Católicos.

STRONA GŁÓWNA kliknij tutaj >>> 

Kliknij tutaj i polub nas na Facebooku