Madryt potwierdza 16 przypadków brytyjskiego szczepu Covid

Wspólnota Autonomiczna Madrytu zarejestrowała do tej pory 16 potwierdzonych przypadków brytyjskiego wariantu B.1.1.7 Covid-19 i bada kolejnych możliwych 70 jak podają źródła rządu wspólnoty. Ministerstwo Zdrowia bada je wspólnie z Dyrekcją Generalną ds. Zdrowia Publicznego i Służbami Mikrobiologicznymi różnych szpitali w sieci publicznej i prywatnej.
Aby potwierdzić istnienie tego nowego wariantu Covid-19, konieczne jest uzyskanie jego sekwencji genomowej. To właśnie służby mikrobiologiczne szpitali publicznych 12 de Octubre, Gregorio Marañón, La Paz i Ramón y Cajal są w stanie przeprowadzić niezbędne badania w celu weryfikacji przypadków we Wspólnocie Autonomicznej Madrytu.
Rząd Wspólnoty podkreśla w oświadczeniu znaczenie utrzymania przez cały czas czterech podstawowych środków ochronnych, które „są również skuteczne w przypadku nowego wariantu: stałe noszenie maseczek, z wyjątkiem jedzenia lub picia; stała wentylacja; bezpieczna odległość; i częste mycie rąk ”.
Pojawienie się przypadków nowego wariantu wirusa rozpoczęło się 26 grudnia, z pierwszymi czterema, a 2 stycznia było ich już 9. Dziś władze zdrowotne mówią już o 16. Ten wariant wydaje się być znacznie bardziej zaraźliwy niż Poprzedni.

Bądź na bieżąco i polub naszą stronę na Facebooku: