Madryt i Andaluzja rozważają zamknięcie swoich wspólnot autonomicznych przed nadchodzącym długim weekendem





Zbliżające się Święto Zmarłych skłania wspólnoty autonomiczne do rozważenia wprowadzenia bardziej restrykcyjnych środków aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa. Wiceprezydent Madrytu Ignacio Aguado (Cs) zapewnił, że zaproponuje prezydentowi Isabel Díaz Ayuso (PP) w Radzie Prezesów zamknięcie obszaru przed nadchodzącym długim weekendem. Prezydent Andaluzji Juan Manuel Moreno również rozważa zamknięcie swojej wspólnoty przed nadchodzącymi świętami.




Madryt i Andaluzja dołączyłyby w ten sposób do pięciu innych wspólnot autonomicznych, które już zakazały wjazdu i wyjazdu z ich terytorium (Nawarra, Aragonia, La Rioja, Kraj Basków i Asturia) po ogłoszeniu przez rząd stanu alarmowego w tą niedzielę.




Aguado zaproponował zamknięcie obwodu Wspólnoty Madrytu, aby nie było „ruchu” podczas dwuch długich listopadowych weekendów, które są planowane w tym regionie:  Wszystkich Świętych i festiwalu Almudena 9 listopada. Powiedział w wywiadzie dla Telecinco, w którym wskazał, że dekret o stanie alarmowym jest konieczny, chociaż uważa za przesadę przedłużenie go do 9 maja, zgodnie z propozycją rządu.




W międzyczasie przewodniczący Junta de Andalucía Juan Manuel Moreno uznał, że dane w regionie „nie są dobre” i uznał, że doprowadzą one do zamknięcia obwodu Andaluzji w związku z listopadowym świętem. W rozmowie z Cope wyjaśnił, że decyzja jeszcze nie została podjęta, a o jej zamknięciu zadecydują eksperci.

„Dane nie są dobre. Nie są to dane, które zachęcają mnie do pozostawienia Andaluzji otwartej podczas nadchodzącego długiego weekendu , ale decyzja jeszcze nie została podjęta”. Powiedział Juan Moreno.

Bądź na bieżąco i polub naszą stronę na Facebooku