Madryt, Castilla-La Mancha, Castilla i Leon zamkną terytoria swoich wspólnot autonomicznych

Madryt, Kastylia-La Mancha i Kastylia i León zamkną granice swoich wspólnot autonomicznych w przyszły piątek 30 października o godzinie 14:00. Obie Kastylie jutro podpiszą dekret o zamknięciu swoich granic a ponowne otwarcie rozważą 9 listopada. Isabel Ayuso prezydent Wspólnoty Autonomicznej Madrytu wybrała trochę inne rozwiązanie, będzie chciała zamknąć granice wspólnoty tylko na kilka dni (na czas nadchodzących świąt).
Prezydent Castilla y León Alfonso Fernández Mañueco prosi obywateli o pozostanie w domach i wychodzenie tylko gdy będzie to niezbędne. Wyjaśnił, również że będzie można przejeżdżać przez teren wspólnoty zawsze gdy cel będzie znajdował się poza nią.
Ze swojej strony Emiliano García Page prezydent Kastylii-La Manchy z zadowoleniem przyjął „koordynację międzyregionalną” przeprowadzoną dziś w Ávili. „Niezwykle bolesne są ograniczenia mobilności gdy dana osoba nie może odwiedzać grobu aby zobaczyć swoich bliskich ale wszystko co musieliśmy zrobić w tej pandemii, z którą musimy żyć jest bolesne”. Wirus pojawia się i znika, podróżuje tam i z powrotem z Madrytu do dwóch Kastylii i odwrotnie – powiedział
Prezydent Wspólnoty Autonomicznej  Madrytu Isabel Díaz Ayuso, wskazała, że ​​wirus surowo ukarał jej wspólnotę jest jedną z najbardziej dotkniętych epidemią na świecie. Ayuso wystąpiła ostatnia na konferencji prasowej i zapewniła, że „otwiera się nowy scenariusz, w którym Madryt zrobi wszystko ze swojej stronie w poszukiwaniu lepszej koordynacji”.

Spotkanie trójki prezydentów odbyło się w starym klasztorze Santa Ana, który jest siedzibą Junta de Castilla i Leon w Avila.