La Rioja zamknie Logroño i wprowadza nowe ograniczenia

Rząd La Rioja zatwierdził zamknięcie obszaru metropolitalnego Logroño, który obejmuje, oprócz stolicy La Rioja, Villamediana i Lardero od godziny 00:00 w tę sobotę. Ponadto jakikolwiek ruch, który nie jest niezbędny, nie może zostać wykonany po godzinie piątej po południu w całej wspólnocie autonomicznej La Rioja, jak poinformował prezydent wspólnoty Concha Andreu.
W całej La Rioja żaden ruch, który nie jest niezbędny, nie może być wykonany po piątej po południu. Oznacza to, że lokale, które nie są niezbędne będą musiały być zamknięte o godzinie 17:00.
Z drugiej strony zawieszone są wizyty bliskich w ośrodkach dla osób starszych, a także w ośrodkach dla osób niepełnosprawnych. Ponadto Riojańczykom, zwłaszcza osobom powyżej 65. roku życia, zaleca się pozostanie w domach.
Nowe przepisy wejdą w życie w sobotę 16 stycznia o godzinie 00:00 i będą obowiązywać przynajmniej do tej samej godziny 31 stycznia. Wraz z tym utrzymywane są poprzednie środki zapobiegawcze, takie jak ograniczenie do grup czteroosobowych, które nie mieszkają razem; oraz godzina policyjna od 22:00 do 6:00.

Bądź na bieżąco i polub naszą stronę na Facebooku: