Kontrakt Messiego ujrzał światło dzienne. Wiemy ile zarabia.

Kontrakt argentyńskiego piłkarza Lionela Messiego z FC Barceloną opiewa na 555 237 619 euro brutto i ma być opłacony w czterech sezonach – od 2017/2018 do obecnego roku – aż do wygaśnięcia umowy, czyli 30 czerwca, co czyni go „najdroższym kontraktem w historia sportu ”. Gazeta El Mundo opublikowała w swoim niedzielnym wydaniu warunki wspomnianego kontraktu, których wysokość to „suma stałego wynagrodzenia, praw do wizerunku, seria dotychczas niepublikowanych wielomilionowych premii i inne dodatki”.
Według gazety EL Mundo „obliczenie netto po odliczeniu podatków (jest to najwyższa stawka podatku dochodowego od osób fizycznych od dochodu z umowy o pracę oraz podatku dochodowego od osób prawnych od dochodu z umowy o wizerunek), oprócz potrąceń z ubezpieczenia społecznego stanowi ponad połowę tej kwoty: około 297 mln euro ”.
Wynagrodzenie to według El Mundo 138.809.404 euro brutto (74.900.000 netto), które jest podzielone w następujący sposób: 380 299 euro brutto dziennie (210 297 euro netto), kwota, do której należy dodać dochód z wykorzystania jego wizerunku, sekcja w której gracz rezerwuje 80% dochodu uzyskanego z tej koncepcji. Ten dziennik posiada kopię dokumentu podpisanego przez piłkarza z drużyną Barcelony 25 listopada 2017 r., Który „stanowi największy kontrakt w historii sportu” i którego treść do tej pory była trzymana w sekrecie.
Dokument podpisany przez zawodnika i klub składa się z 30 stron, podzielonych na umowę o pracę i dotyczącą praw do wizerunku. Kontrakt oprócz podpisu Lionela Andrésa Messiego, zawiera w imieniu FC Barcelona podpisy byłego prezesa Josepa Marii Bartomeu i Florety, byłego wiceprezesa sportowego Jordi Mestre Masdeu i dyrektora generalnego podmiotu w tym czasie, Óscara Grau Gomara. Bądź na bieżąco i polub naszą stronę na Facebooku: