Barcelona – koncert zespołu Love of Lesbian z udziałem 5000 osób odbędzie się 27 marca

Sektor wielkich katalońskich festiwali muzycznych zorganizuje 27 marca w Palau Sant Jordi w Barcelonie koncert zespołu Love of Lesbian z udziałem 5000 osób, nie będzie potrzeby zachowania dystansu ale każda z osób będzie musiała przejść test antygenowy przed koncertem. Jest to „drugi krok” sektora w kierunku wznowienia działalności po grudniowych testach medycznych w Apolo Room.
Publiczność przejdzie testy antygenowe tego samego dnia w trzech pomieszczeniach do tego przeznaczonych, w salach: Apolo, Luz de Gas i Razzmatazz. Osoby z wynikiem negatywnym będą mogły uczestniczyć w koncercie z maską FFP2.
O koncercie dowiedzieliśmy się w ten piątek podczas prezentacji na Stadionie Olimpijskim „Festivales para la Cultura Segura”, w której udział wzięli szefowie Primavera Sound, Sonar, Cruïlla, Canet Rock, Vida i promotor doradca ds. Zdrowia i Kultury Alba Vergés i Àngels Ponsa oraz burmistrz Barcelony Ada Colau.
Osobą odpowiedzialną za wyjaśnienie środków bezpieczeństwa, które zostaną podjęte w celu zmniejszenia ryzyka zarażenia się Covid-19, był dr Josep Maria Llibre, ze służby chorób zakaźnych Hospital Germans Trias i Pujol w Badalonie, który podkreślił: że są one oparte na badaniu klinicznym przeprowadzonym w Sala Apolo w grudniu zeszłego roku z udziałem 500 uczestników.
Llibre, wraz z badaczem z tego samego ośrodka, Borisem Rebollo, oświadczyli że to pierwsze badanie otworzyło furtkę do potwierdzenia, że ​​„działalność kulturalna może być bezpieczna i nie jest wydarzeniem super transmisji COVID”, ponieważ po tym koncercie nie wykryto żadnego zarażenia.
Mimo to dla pomyślnego rozwoju tego komercyjnego koncertu w Palau Sant Jordi, w którym zagra „Love of Lesbian”, konieczne jest przeprowadzenie „badań przesiewowych” z użyciem testów antygenowych, które okazały się „najbardziej realną i szybką techniką niewymagającą skomplikowanej technologii”.
Kolejnym krokiem będzie „zoptymalizowanie” wentylacji przestrzeni, tak aby w sobotę było bezpiecznie w środku i na zewnątrz, oraz użycie atestowanych masek FFP2, które zostaną rozdane wszystkim wchodzącym uczestnikom ”.
Organizatorzy podejmą również inne działania, takie jak podzielenie Palau na cztery obszary, tak aby osoby przebywające w jednym nie miały kontaktu z osobami przebywającymi w innym i korzystały z toalet w swoim obszarze. Doradca ds. zdrowia Alba Vergés, powiedziała, że pandemia nie zakończy się 27 marca ale popiera inicjatywę ze względu na jej „rygor”, podczas gdy doradca ds. kultury Àngels Ponsa podkreśliła, że praca wielu ludzi uczyniła możliwym zrealizowanie tego pionierskiego projektu.
 Subskrybuj RSS
Zapraszam do polubienia naszej strony na Facebooku:


Subskrypcja bestselleru przez e-mail:

Wpisz swój adres e-mail:

Subskrypcję obsługuje FeedBurner