Katalonia – zmiany w restrykcjach od pierwszego marca

Rząd Katalonii ostatecznie zdecydował, że centra handlowe i sklepy o powierzchni ponad 400 metrów kwadratowych mogą być ponownie otwierane w ciągu tygodnia od następnego poniedziałku i początkowo na tydzień, przy ograniczonej pojemności.
W obrębie centrów handlowych restauracje pozostaną zamknięte. Jest to główna zmiana w restrykcjach obowiązujących w Katalonii od pierwszego marca. Duże sklepy został zamknięty 7 stycznia, tuż po Bożym Narodzeniu.
Od poniedziałku,również maksymalna pojemność na basenach wzrasta z 30% do 50%, oraz dla grupowych zajęć sportowych (które do tej pory były ograniczone do maksymalnie sześciu osób) i które są obecnie ograniczone do 30% w pomieszczeniach zamkniętych o dobrej wentylacji. W przypadku zajęć sportowych na zewnątrz maksymalna liczba wzrasta do 50%.
W edukacji dozwolone będą jednodniowe wycieczki w ramach tej samej klasy, a uczęszczanie na zajęcia na drugim roku uniwersyteckich będzie możliwe od następnego poniedziałku, 8 marca. Zamknięcie granic katalońskich regionów zostaje utrzymane.
 Subskrybuj RSS
Zapraszam do polubienia naszej strony na Facebooku:


Subskrypcja bestselleru przez e-mail:

Wpisz swój adres e-mail:

Subskrypcję obsługuje FeedBurner