Katalonia zamyka granice swoich miast i wprowadza nowe restrykcje

Od 7 stycznia siłownie i centra handlowe będą zamknięte na 10 dni, a w weekendy będą otwarte tylko sklepy sprzedające niezbędne produkty.
Po otrzymaniu krytyki za niezwiększenie ograniczeń ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa  przed Sylwestrem, Generalitat zaostrzy obowiązujące środki od 7 stycznia ze względu na negatywną ewolucję danych epidemiologicznych w Katalonii.
Przez 10 dni granice  miast będą zamknięte, a działalność handlowa i sportowa będzie ograniczona. Centra handlowe po raz kolejny będą zmuszone do zamknięcia i tylko sklepy o powierzchni poniżej 400 mkw będą mogły kontynuować swoją działalność. W weekend będą być otwarte tylko te sklepy, które sprzedają niezbędne produkty, takie jak supermarkety czy apteki.
Jeśli chodzi o sport to dozwolone będą tylko ćwiczenia na świeżym powietrzu, więc siłownie zostaną ponownie zamknięte. Podobnie zajęcia pozalekcyjne są zawieszone, chyba że składają się one z uczniów z tych samych  grup zajęć i są prowadzone w tych samych ośrodkach, które wznowią kurs w następny poniedziałek po feriach świątecznych.
Ograniczenia czasowe i maksymalna pojemność w restauracjach i sektorze kultury pozostają bez zmian, podobnie jak godzina policyjna w godzinach od 22:00 do 6:00.
Alba Vergés wyjaśniła, że decyzja aby poczekać z wdrożeniem tych „drastycznych środków” do zakończenia Świąt Trzech Króli, wynika z poszukiwania „równowagi między ekonomią a zdrowiem”. Te nowe restrykcje będą obowiązywały od czwartku 07.01.2021 roku i będą trwały przynajmniej 10 dni od ich rozpoczęcia.

Bądź na bieżąco i polub naszą stronę na Facebooku: