Kastylia i Leon wprowadza nowe restrykcje i zamyka bary i restauracje

Prezydent Castilla y León, Alfonso Fernández Mañueco, ogłosił we wtorek zamknięcie wszystkich hoteli i restauracji, a także centrów handlowych i sportowych w całym regionie. Te Restrykcje będą obowiązywały od piątku 6 listopada od godziny 00:00. Oto niektóre z nowych środków ustalonych przez Junta de Castilla y León i Komitetem Ekspertów w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się pandemii.
Te obostrzenia będą obowiązywały przez 14 dni kalendarzowych, chociaż muszą zostać ratyfikowane przez sąd, jak wyjaśnił Prezydent wspólnoty w krótkim oświadczeniu instytucjonalnym po nadzwyczajnym posiedzeniu Rady Rządu Regionalnego w celu omówienia wzrostu liczby zachorowań w Kastylii i León.
Mañueco wyjaśnił, że restauracje  będą mogły świadczyć usługę   „na wynos” lub „dostawy do domu”, a małe sklepy  pozostaną otwarte. Otwarte mogą być również lokale sprzedające niezbędne  towary i  świadczące usługi w centrach handlowych oraz pojedyncze lokale o powierzchni mniejszej niż 2500 metrów kwadratowych, z bezpośrednim i niezależnym wejściem z zewnątrz.
Również, zapowiedział zamknięcie obiektów sportowych i ośrodków aktywności fizycznej znajdujących się wewnątrz budynków, z wyjątkiem tych z przeznaczeniem dla profesjonalistów. A udział publiczności w wydarzeniach sportowych, które nie odbywają się na świeżym powietrzu, jest całkowicie zabroniony. Wizyty w domach opieki dla osób starszych będą zabronione od piątku, jeśli zostanie to ratyfikowane przez Sąd Najwyższy Kastylii i León.
Bądź na bieżąco i polub naszą stronę na Facebooku