Kantabria zamyka granice swojej wspólnoty autonomicznej

Kantabria zamyka swoje terytorium idąc w ślady sąsiednich wspólnot autonomicznych. Obwód zostaje zamknięty do 9 listopada w celu powstrzymania eskalacji pandemii. Nie wyklucza się zastosowanie innych restrykcji w ciągu najbliższych dni takich jak ograniczenie mobilności między miastami.
Zostało to ogłoszone przez prezydenta Kantabrii Miguela Ángela Revilla (ChRL) podczas spotkania z wiceprezydentem Pablo Zuloaga (PSOE), oraz doradcą ds. Zdrowia Miguelem Rodríguezem (PSOE) i doradcą ds. Edukacji Mariną Lombó (ChRL), którzy omówili nowe środki zapobiegawcze, które zostały dodane do już stosowanych takich jak:  zamykania barów i restauracji o godzinie 23:00, godziny policyjnej od 00:00 do 06:00 i zawieszania zajęć sportowych w szkołach.
„Sytuacja jest niezwykle poważna” – powiedział Revilla, który zwrócił uwagę, że pomimo faktu iż Kantabria jest nadal na poziomie alarmowym 2 napięcie w szpitalach zaczyna rosnąć, chociaż nadal jak sam mówi, „nie jest to alarmujące”. Ponadto rząd oficjalnie ogłosił zawieszenie listopadowego tygodnia szkolnych wakacji, ten kontrowersyjny środek zapobiegawczy  został przedstawiony w środę po południu w celu ograniczenia mobilności aby „nie było konieczności zamknięcia wszystkich miast” wspólnoty autonomicznej.