Hiszpański Rząd pracuje nad zmniejszeniem etatu do 4 dni i 32 godzin tygodniowo

Wicepremier i lider partii Podemos Pablo Iglesias oświadczył, że Ministerstwo Pracy i Ekonomii Społecznej będzie pracowało nad zbadaniem możliwości skrócenia czasu pracy etatu do 4 dni i 32 godzin w tygodniu. Zawsze opowiadaliśmy się za skróceniem czasu pracy. Propozycja jest interesująca i wiem, że  w tej chwili bada ją Ministerstwo Pracy Yolandy Díaz co niewątpliwie sprzyjałaby tworzeniu nowych miejsc pracy ”- powiedział.
Ponadto przewidział w czwartek w wywiadzie dla TVE, że ” nie nastąpią zmiany” w rządzie po zatwierdzeniu budżetu, ale pozostaną „spory” między PSOE i podemos i przyznał, że ” przeważnie to my ustępujemy”.
„Po zatwierdzeniu budżetów nie będzie żadnych zmian, ale oczywiście będą dyskusje, bo takie są rządy koalicyjne” – podkreślił z naciskiem, zapowiadając w ten sposób, że sprawy będą się toczyć tak, jak dotychczas, w „systemie kontrole i salda („przeciwwagi”) między dwoma partnerami, które ponownie ocenił jako najlepszą gwarancję wykonania rządowych porozumień.
Na późniejsze pytanie  PP i Vox: Czy Podemos rządzi w PSOE? odpowiedział: „Nasza pozycja jest skromna, jesteśmy partnerem mniejszościowym. Jesteśmy zadowoleni z niektórych wyników, ale przez większość czasu my musimy ustąpić ”- przyznał.
Również  oświaczył, że „możemy być zadowoleni” z działania rządu pomimo jego „przeciągania struny i napięć”, a zwłaszcza z „historycznej większości”, z którą budżety zostaną zatwierdzone co byłoby  trudno  wyobrazić sobie kilka miesięcy temu. Większość,do której należą nawet partie o innych poglądach takie jak PNV czy PDECat.

Bądź na bieżąco i polub naszą stronę na Facebooku:

1 thought on “Hiszpański Rząd pracuje nad zmniejszeniem etatu do 4 dni i 32 godzin tygodniowo”

  1. Sobiepan

    Niemcy i Skandynawowie też nad tym pracują. Kiedyś wieszczono, że ośmiogodzinny dzień pracy rozłoży gospodarkę, a później 5 dniowy tydzień pracy był nie do zaakceptowania. Podatki będą musiały „płacić” roboty zastępujący w pracy ludzi.

Comments are closed.