Hiszpania staje się krajem z największą tygodniową liczbą infekcji na milion mieszkańców

Hiszpania wraca na podium krajów najbardziej dotkniętych koronawirusem w tej trzeciej fali. Według danych zebranych wspólnie przez University of Oxford i John Hopkins University, Hiszpania dodała 247 396 infekcji w ciągu zaledwie jednego tygodnia. Na poziomie populacji nie ma innego kraju na świecie, który obecnie odnotowuje taką liczbę zarażeń co czyni Hiszpanię światowym liderem w cotygodniowych infekcjach w przeliczeniu na populacje.
W tej chwili nie ma kraju na świecie, który rejestruje większą liczbę zarażeń tygodniowo niż Stany Zjednoczone z 1,19 miliona przypadków wykrytych w ciągu ostatniego tygodnia. Jednak około 330 milionów mieszkańców Stanów Zjednoczonych osłabia tę liczbę infekcji, gdy analizuje się ją proporcjonalnie do ich populacji: nowe przypadki oznaczają, że 0,36% Amerykanów zostało zarażonych w ciągu ostatniego tygodnia. Około 3600 przypadków na milion mieszkańców.
Liczba infekcji w Stanach Zjednoczonych nadal rośnie w szybkim tempie, ale nadal jest niższa niż w Hiszpanii, która jest obecnie światowym liderem w cotygodniowych infekcjach: 247 396 nowych przypadków zarejestrowanych między 18 a 24 stycznia stanowi ponad 0,5% w odniesieniu do 47 milionów mieszkańców Hiszpanii. W zeszłym tygodniu w ciągu zaledwie siedmiu dni doszło do 5 263 infekcji na milion mieszkańców. Są to dane gromadzone w „Our World in Data”.
W Europie tylko Wielka Brytania przewyższa Hiszpanię pod względem liczby pozytywnych wyników w ciągu ostatniego tygodnia: 252 117 przypadków. Jednak Wielka Brytania ma około 67 milionów mieszkańców jest to 0,36% populacji, czyli 3762 Brytyjczyków na każdy milion mieszkańców.
Ze swojej strony Francja odnotowała 142 000 w ciągu ostatnich 7 dni. To bardzo wysoka liczba, ale już daleko od danych hiszpańskich, które również są dalekie od 86 000 w Portugalii, 85 000 we Włoszech czy 97 000 w Niemczech. Rosja, ze 148 000 nowych infekcji, jest również jednym z najbardziej dotkniętych krajów na świecie, ale biorąc pod uwagę jej 145 milinów mieszkańców plasuje się na dużo lepszej pozycji.

Bądź na bieżąco i polub naszą stronę na Facebooku: