Hiszpania przedłuża do drugiego marca zakaz lotów z Wielkiej Brytanii, Brazylii i Republiki Południowej Afryki

Dziennik Urzędowy (BOE) opublikowany w tą sobotę informacje o przedłużeniu do 2 marca ograniczeń wjazdu do Hiszpanii drogą powietrzną i morską ze Zjednoczonego Królestwa oraz drogą powietrzną z Brazylii i Republiki Południowej Afryki w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się i zarażenia Covid-19.
W przypadku Zjednoczonego Królestwa można wykonywać tylko loty lub zejście na ląd statków pasażerskich do Hiszpanii, które są okupowane przez mieszkańców Hiszpanii lub Andory, a także mieszkańców obu krajów. Te ograniczenia będą obowiązywały do godziny 18:00 2 marca.
Jeśli chodzi o Brazylię i Republikę Południowej Afryki tylko są dozwolone loty do Hiszpanii, które są okupowane przez miszkańców Hiszpanii lub Andory, a także mieszkańców obu krajów lub pasażerów w tranzycie międzynarodowym do kraju spoza strefy Schengen z postojem krótszym niż 24 godziny i bez opuszczania obszaru tranzytowego hiszpańskiego lotniska.
Przedłużenie ograniczeń dla lotów z Brazylii i Republiki Południowej Afryki będzie obowiązywało do godziny 18:00 2 marca 2021 r. Te ograniczenia nie dotyczą kierowców przewożących towar ani personelu lotniczego niezbędnego do wykonywania czynności transportu lotniczego. W obu przypadkach ten okres może zostać przedłużony w zależności od rozwoju pandemii.
związane z państwowym transportem lotniczym lub mor
Również są brane pod uwagę inne wyjątki związane z państwowym transportem lotniczym lub morskim, służbami poszukiwawczo-ratowniczymi (SAR), lotami z międzylądowaniem na terytorium Hiszpanii w celach niekomercyjnych i których ostatecznym celem jest inny kraj, ekskluzywne loty towarowe, pozycyjne (prom) i pomocy humanitarnej, medycznej lub w nagłych wypadkach lub do tych statków, które wypłynęły z portu w Wielkiej Brytanii przed rozpoczęciem ograniczenia.
Zarządzenie stanowi, że Ministerstwo Zdrowia może podnieść te ograniczenia w dowolnym momencie przed zakończeniem przedłużenia, z uzasadnionych powodów.

Strona główna>>>>

Bądź na bieżąco i polub naszą stronę na Facebooku: