Galicja zamyka branżę hotelarską i granice swoich miast

Rząd Galicji zdecydował się na wprowadzenie nowych ograniczeń z powodu koronawirusa od środy 27 stycznia. W całej wspólnocie branża hotelarska będzie zamknięta, firmy prowadzące działalność, która nie jest niezbędna będą musiały zamknąć o godzinie 18:00 i ustalono, że podczas weekendów centra handlowe będą musiały być zamknięte.
Zostało to ogłoszone w poniedziałek przez prezydenta Xunta de Galicia Alberto Núñez Feijóo, który mówi o „bezprecedensowych” danych dotyczących ewolucji koronawirusa, z 993 hospitalizowanymi osobami, z których 161 przebywa na OIOM-ie.
Te wszystkie restrykcje będą obowiązywały w całej Galicji przez okres minimum trzech tygodni do 17 lutego. Ponadto, godzina policyjna jest utrzymywana „niestety” o godzinie 22:00, ponieważ Feijóo wspomina, że ​​jego zamiarem było przesunięcie jej na 20:00 ale spotkał się z odrzuceniem propozycji przez rząd centralny.
Aby ograniczyć mobilność, zdecydowano, że 313 miast Galicji będzie miało zamknięte granice, wjazd czy wyjazd będzie możliwy tylko z uzasadnionych powodów. Ponadto podejmowane są działania przeciwko rozprzestrzenianiu się pandemii w edukacji. Trzy galicyjskie uniwersytety wznowią zajęcia 8 lutego, a w pierwszym tygodniu mogą odbywać się tylko zajęcia online. Od 17 lutego studenci będą mogli powrócić do sal. Na pozostałych poziomach edukacji nie przewiduje się żadnych zmian.
W ramach nowych środków, które wejdą w życie w środę o godzinie 00:00, Xunta ogranicza spotkania towarzyskie tylko do osób mieszkających razem. Zamknięcie działalności hotelarskiej będzie całkowite i pozwoli jedynie na dostawę do domu i sprzedaży na wynos, oraz działalności stołówek w centrach pracy i szpitalach. W przypadku podstawowej działalności, takiej jak supermarkety, warsztaty samochodowe czy apteki, będa mogły być otwarte do godziny 21:30.
Ponadto uprawianie sportu jest ograniczone do granic każdego miasta i będzie musiało być indywidualne. Podobnie siłownie i ośrodki sportowe są zamknięte i dozwolone są tylko zawody krajowe i międzynarodowe. Feijóo ostrzegł, że „czekają nas bardzo ciężkie czasy” z tymi „nieopublikowanymi” danymi dotyczącymi zarażeń, stąd decyzja o zastosowaniu tego maksymalnego poziomu ograniczeń w całej Galicji, aby spróbować zmniejszyć okupację szpitali i oddziałów intensywnej opieki medycznej i aby „oszczędzić jak najwięcej ludzkich istnień ”.

Bądź na bieżąco i polub naszą stronę na Facebooku: