Hiszpania – Galicja wprowadza nowe restrykcje i zamknie branżę hotelarską o godzinie osiemnastej

Galicja od tego piątku zmienia godzinę policyjną, która będzie obowiązywała od godziny 22:00 do godziny 06:00, cała branża hotelarska będzie musiała być zamknięta o godzinie 18:00 a sklepy będą musiały być zamknięte najpóźniej o godzinie 21:30. Te nowe środki zapobiegawcze rozprzestrzenianiu się pandemii dołączają do już obowiązujących.
Prezydent Xunta, Alberto Núñez Feijóo, poinformował o tych środkach i zaleceniach na konferencji prasowej po posiedzeniu komisji klinicznej we wtorek. Powiedział, że generalnie „nie ma miasta które nie podlega ograniczeniom w całej Galicji”.
Feijóo wydał „zalecenie”, aby wychodzić z domu tylko w niezbędnych sytuacjach takich jak „chodzenie do lekarza, szkoły, opieka nad osobami starszymi i małoletnimi, chodzenie do sklepów w celu zakupu niezbędnych artykułów i chodzenie pracy”, chociaż w punkt ten podkreśla.
Główne ograniczenia to maksymalnie cztery osoby na spotkaniach publicznych i prywatnych. W tym momencie, biorąc pod uwagę, że cała branża hotelarska zostanie zamknięta o godzinie 18:00, Feijóo zwrócił się z prośbą o „nie zastępowanie” spotkań, które miały by się odbyć barach i restauracjach w domach prywatnych, to znaczy o nieprzeprowadzanie spotkań osób nie mieszkających razem między godzinami 18:00 i 22:00 i w czasie godziny policyjnej.Sklep musi zostać zamknięty o 21:30, sklepy będą nadal miały pojemność zmniejszoną do 50%.
Feijóo wskazał, że „bez wprowadzenie nowych ograniczeń ”, szczyt trzeciej fali mógłby nastąpić pod koniec lutego, ale dzięki tym środkom oczekuje się, że będzie w stanie go przyspieszyć przypadnie pod koniec stycznia lub na  początku przyszłego miesiąca. Restrykcje potrwają co najmniej do połowy lutego – potwierdził prezydent, który zaznaczył również, że mają one na celu zminimalizowanie presji na szpitale i przyjęć na OIOM.
Galicja ponownie pobiła w tę środę rekord zakażeń COVID-19 wykrytych w ciągu jednego dnia w którym wskaźnik zarażeń utrzymuje się na poziomie z pierwszych dwóch tygodni kwietnia ubiegłego roku. Za pomocą PCR zdiagnozowano łącznie 928 osób, jest to 11,0% z wykonanych badań wykonanych w ciągu jednego dnia, najwięcej od 7 kwietnia.

Bądź na bieżąco i polub naszą stronę na Facebooku: