Dwudziestoczteroletni mężczyzna zatrzymana za gwałt 94-letniej kobiety

Funkcjonariusze Gwardii Cywilnej zatrzymali 24-letniego mężczyznę jako domniemanego sprawcę gwałtu 94-letniej kobiety, która mieszkała samotnie w swoim domu w hiszpańskiej miejscowości Tamarite de Litera (Huesca), do którego napastnik dostał się po wybiciu szyby w jednym z okien.
Napad miał miejsce około północy w minioną sobotę. Według Instytutu Zbrojnego ślad krwi pozostawiony po rozbiciu szyby oraz pozostałe dowody biologiczne i fizyczne zebrane przez śledczych umożliwiły zlokalizowanie domniemanego sprawcy, młodego imigranta z Gambii, który niedawno zamieszkał w Tamarite.
Źródła sądowe poinformowały Efe, że młody człowiek pozostawał do osiągnięcia pełnoletności w ośrodku dla nieletnich w Lleidzie, skąd został ostatecznie wydalony z powodu swojego zachowania.
Po zgłoszeniu zdarzenia poprzez telefon pod numerem alarmowym 062 Gwardii Cywilnej, ofiara napadu została przewieziona do szpitala w celu leczenia odniesionych obrażeń.
Cytowane źródła sądowe podkreślają, że zatrzymany po aresztowaniu przez cały czas zachowywał się nerwowo i agresywnie. Agresor zostanie przekazany do dyspozycji sądu w ten wtorek.

Bądź na bieżąco i polub naszą stronę na Facebooku: