Chivite ogłasza zamknięcie Navarry z powodu wzrostu zachorowań na covid-19

Prezydent Navarry, María Chivite, ogłosiła dziś po południu zamknięcie obwodu Navarry  ze względu na wzrost liczby zachorowań na covid-19, a także zamknięcie barów i restauracji. Obostrzenia  wchodzą w życie o godzinie 00:00 w środę. Zapewniła, że nie chcą całkowitego zamknięcia, ale chcą przyjąć te środki, aby jak najszybciej ograniczyć ekspansję koronawirusa. Poinformowała, że jest to Wspólnota o największej liczbie PCR, z dużą wiarygodnością i odpowiedzialnością w przekazywaniu danych. Powiedziała, że nie chce aby doszło  do sytuacji, w której doszłoby do załamania się systemu służby  zdrowia, dlatego wprowadza większą liczbę ograniczeń, które będą obowiązywały co najmniej przez 15 dni.
Wspólnota z częstością występowania  850 przypadków na 100 000 mieszkańców, 28% zajętych miejsc na OIOMIE, 37 osób na tych oddziałach i kilka dni z ponad 400 przypadkami, a nawet ponad 500, dzisiaj 466 i 65% z nich skoncentrowany w Pampelunie i regionie, przez wiele dni czekała na zaostrzenie środków przeciwko Covid-19.
W zeszłym tygodniu, kiedy środki zostały zaostrzone 7 dni temu, nie przyczyniły się one do zmniejszenia skutków pandemii i zmniejszenia liczby zachorowań jak powiedziała Chivite, nie przyniosły oczekiwanego skutku. a pracownicy służby zdrowia domagają się więcej obostrzeń aby uniknąć znacznego pogorszenia się atualnej sytuacji epidemiologicznej.