Castilla y León zgłasza dwie możliwe reakcje niepożądane po szczepieniu Astrazeneca, zapalenie mózgu i udar

Nowo założone forum o tematyce związanej z Hiszpanią. Zapraszamy do rejestracji.

Castilla y León powiadomiła Hiszpańską Agencję Leków o dwóch możliwych reakcjach niepożądanych na szczepionkę przeciwko koronawirusowi Astrazenca. Dawki zostały podane pacjentom w szpitalu w Valladolid i należą do partii badanej przez europejskie organy ds. Zdrowia.
Obaj pacjenci zostali przyjęciu do Hospital Clínico Universitario de Valladolid, jeden z nich cierpi na niezakaźne immunologiczne zapalenie mózgu i jego stan jest stabilny. Drugi doznał udaru, i został już wypisany ze szpitala – poinformowały w piątek źródła Ministerstwa Zdrowia Junta de Castilla y León.
Szpital Clínico Universitario de Valladolid zastosował protokół dla tego typu patologii, aby ustalić diagnostykę różnicową i wykluczyć inne etiologie zapalenia mózgu i określić pochodzenie choroby.
Co najmniej tydzień zajmie poznanie wyniku ze względu na jego złożoność, aby ustalić czy było to spowodowane skutkami ubocznymi szczepionki AstraZeneca. W chwili obecnej nie można ustalić żadnego konkretnego związku przyczynowo-skutkowego według tych samych źródeł.Nowo założone forum o tematyce związanej z Hiszpanią. Zapraszamy do rejestracji.

Castilla y León jest jedną z pięciu wspólnot autonomicznych, które wstrzymały się z pozostałymi dawkami z partii AstraZeneca, która jest badana pod kątem około trzydziestu przypadków zakrzepów w kilku krajach europejskich.
 Subskrybuj RSS
Bądź na bieżąco i polub naszą stronę na Facebooku:


Subskrypcja bestselleru przez e-mail:

Wpisz swój adres e-mail:

Subskrypcję obsługuje FeedBurner