Castilla-La Mancha zamyka branżę hotelarską i wprowadza nowe restrykcje

Rada Zarządzająca Kastylii-La Manchy zgodziła się w ten poniedziałek przesunąć godzinę policyjną na godzinę dziesiątą i przedłużyć ją do godziny 7:00, zamknąć granice wszystkich miast, a także całą branżę hotelarską i duże sklepy z wyjątkiem tych sklepów które sprzedają niezbędne produkty.
Prezydent wspólnoty Emiliano García-Page poinformował na konferencji prasowej o tych środkach, które zostały przyjęte po nadzwyczajnym posiedzeniu Rady rządu Kastylii i na której zapewnił, że „nie mają wyboru, nie mają alternatywy i nie ma innej opcji ”.
García-Page podkreślił, że te obostrzenie są wprowadzane na czas nieokreślony i będą sprawdzane co dziesięć dni i wierzy, że przyniosą one rezultaty, to znaczy, że przełożą się na mniejszą liczbę infekcji podkreślił, że na obszarach, na których występują już zaczęły odnosić pożądane skutki.
Prezydent Kastylii-La Manchy uzasadnił przyjęcie tych środków „potrzebą zwalczania pandemii, która rozprzestrzeniła się w wyniku świąt Bożego Narodzenia”. „Jesteśmy odpowiedzialni za podejmowanie decyzji, które muszą prowadzić nas do ratowania życia” – podkreślił. „Nie są to łatwe decyzje ani nie są piękne. Są zgorzkniałe” – przyznał prezydent Kastylii-Manchy.
Zamknięcie branży hotelarskiej i granic miast
Mañueco i Page proszą rząd Sánchez a o zmianę stanu alarmu w celu przesunięcia godziny policyjnej doradca ds. zdrowia Jesús Fernández Sanz był odpowiedzialny za wyszczególnienie środków, które zostały przyjęte od poniedziałku w regionie, a są to oprócz godziny policyjnej o godzinie 22:00 i zamknięcie miast: zamknięcie domów spokojnej starości i ośrodków rekreacyjnych; barów, restauracji, kawiarni, pubów i tym podobnych, zarówno wewnątrz, jak i na tarasach, z wyjątkiem tych, które zapewniają niezbędne usługi niezastąpione, na przykład w klinikach i szpitalach, stołówkach hotelowych dla klientów, stołówkach firmowych i stołówkach szkolnych. Dozwolona jest jednak dostawa jedzenia do domu.
Punkty hazardowe, zakłady bukmacherskie i bingo oraz ośrodki socjalnosanitarne są również zamknięte, a wizyty w domach osób starszych i niepełnosprawnych są zawieszone.
Również ogłosił zawieszenie wszelkiego rodzaju działalności kulturalnej i rekreacyjnej, wraz z zamknięciem kin, audytoriów, teatrów i konferencji; federacyjne zawody sportowe będą bez publiczności; podczas gdy zwiedzanie zabytków z przewodnikiem nie może przekraczać sześciu osób. Siłownie i sauny, biblioteki i muzea nie będą w tej chwili otwarte.Zamknięte są również centra i powierzchnie handlowe, z wyjątkiem przestrzeni przeznaczonych na artykuły podstawowe i higieniczne, a także sklepów o powierzchni poniżej 300 metrów kwadratowych.

Bądź na bieżąco i polub naszą stronę na Facebooku: