Castellón (Hiszpania) – więzienie dla mężczyzny który nie chciał założyć maski

Funkcjonariusze policji aresztowali 28-letniego mężczyznę za odmowę użycia maski na ulicy w pobliżu Szpitala Ogólnego w Castellón. Początkowo powiedział, że nie posiada maski, gdy policjant zaproponował mu danie maski stwierdził, że jej nie założy bo nie ma ochoty.
Zajście miało miejsce w miniony czwartek około godziny 15:30 na alei Benicássim, przed Szpitalem Ogólnym, policjanci zauważyli człowieka, który nie przestrzegał przepisów regulujących obowiązek noszenia maski na drogach publicznych z dnia 17.07.2020 Conselleria de Sanidad Universal y Salud Pública de la Generalitat Valenciana jak poinformowała policja w swoim oświadczeniu.
Policjant podszedł do niego aby zapytać czy ma uzasadniony powód (chorobę), który uniemożliwia mu założenie maski, odpowiedział „nie, nie mam żądnej choroby i nie zamierza jej nosić”.
Policjant próbował go zidentyfikować, aby wystawić mu mandat jednocześnie namawiając go do założenia maski. Pomimo kilkukrotnych ostrzeżeń policji o konsekwencjach swojej postawy mężczyzna nie dał się przekonać.
Mając na uwadze to, co się wydarzyło, oraz ryzyko jakie jego postawa stanowi dla zdrowia publicznego, agenci aresztowali go jako domniemanego sprawcę poważnego nieposłuszeństwa. Zatrzymany posiada liczne akta policyjne, został oddany do dyspozycji organu sądowego, który nakazał umieszczenie tej osoby w zakładzie karnym.

Bądź na bieżąco i polub naszą stronę na Facebooku: