Bartomeu prezydent FC Barcelona podał się do dymisji

Josep Maria Bartomeu objął urząd w styczniu 2014 r. zastępując Sandro Rosella a następnie został wybrany w wyborach, które wygrał latem 2015 r. Klub jest teraz w rękach zarządu, który ogłosi wybory w ciągu najbliższych trzech miesięcy. Napięcia z kibicami, presja ze strony przyszłych kandydatów na wybory w 2021 roku i słynne wotum nieufności spowodowały odejście prezydenta Barçy.
Bartomeu zapewnił, że po przegranej 2: 8 w Lizbonie z  Bayern Monachium w Lidze Mistrzów nie opuścił zespołu z poczucia odpowiedzialności. – Najłatwiej było zrezygnować i odejść po tej bolesnej porażce ale trzeba było podejmować decyzje  w środku bezprecedensowego globalnego kryzysu. Nie mogliśmy zostawić klubu w rękach managera o ograniczonych umiejętnościach – powiedział. „Kto zatrudniłby trenera, podpisał kontrakt z piłkarzami lub zapewnił ciągłość pracy Messiego lub odpowiednie pensje? Jako zarząd mieliśmy taki obowiązek” – podkreślił zrezygnowany już prezydent FC Barcelony.
Bartomeu zapewnił, że „zaszczytem było służyć klubowi” zarówno jako menadżer jak i prezes, i że zawsze starał się wykonywać to stanowisko „uczciwie i odpowiedzialnie”. – Mam nadzieję, że wkrótce uda się zamknąć dostosowywanie wynagrodzeń kadry ponieważ  jeśli nie zostanie zakończone może mieć poważne konsekwencje (dla gospodarki klubu) – powiedział.
Bartomeu ogłosił, że w poniedziałek zatwierdzono wymogi dotyczące członkostwa w Europejskiej Super Lidze Klubowej i podkreślił, że Barça jest „najlepszym klubem na świecie pod względem wartości”. „Europejska Super Liga utrzyma stabilność ekonomiczną klubu a klub może pozostać w rękach członków” – powiedział Bartomeu, który wskazał, że decyzja o przystąpieniu do rozgrywek musi zostać ratyfikowana przez członków.

Bądź na bieżąco i polub naszą stronę na Facebooku

Exit mobile version