Barcelona i Madryt w pierwszej dziesiątce najbardziej atrakcyjnych miast świata do życia i pracy

Barcelona zajmuje ósme miejsce, a Madryt dziesiąta, znajdują się w pierwszej dziesiątce najlepszych miast na świecie do życia, pracy, badań i odwiedzania w 2021 r., Według raportu „The World’s Best Cities 2021”, który został przygotowany przez Resonance Consultancy i ogłoszony w tą niedzielę przez Urząd Miasta Barcelony.
W tym raporcie są  analizowane kluczowe statystyki i recenzje generowane przez użytkowników oraz aktywność online w kanałach takich jak Google, Facebook i Instagram.
Barcelona jest za Londynem, Nowym Jorkiem, Paryżem, Moskwą, Tokio, Dubajem i Singapurem, ale przed Los Angeles i Madrytem. Stolica Katalonii, mimo obecnego kryzysu, jest również jedną z europejskich baz „referencyjnych dla start-upów” i piątym miastem na świecie, które założyło jedną z tych firm, po Londynie, Berlinie, Paryżu i Amsterdamie. , według badania Eu-Starts-Up 2020.
Podobnie coroczny raport magazynu FDI Intelligence grupy Financial Times plasuje Barcelonę na drugim miejscu pod względem przyciągania sektora technologicznego w rankingu prowadzonym przez Londyn, spośród pięćdziesięciu ocenianych europejskich ekosystemów technologicznych.
Pomimo obecnej sytuacji Barcelona, ​​według tego raportu, „umocniła się jako gospodarz głównych światowych wydarzeń technologicznych, takich jak Mobile World Congress i Smart City Expo.
Jednocześnie Barcelona i jej okolice uważane są za „wiodącą destynację na mapie globalnych ekosystemów technologicznych”, podkreślając infrastruktury, takie jak parki naukowe, uniwersytety i dzielnica 22 @.
W nowym rankingu „Top 10 Tech Cities of the Future 2020/2021” magazynu FDI Barcelona zajmuje ósme miejsce wśród technologicznych europejskich miast przyszłości i piąte pod względem „lepszych perspektyw na inwestycje w innowacje, technologia i start-upy ”.
W barometrze marki Saffron City, jednej z najsilniejszych marek turystycznych, Barcelona zajmuje siódme miejsce za Paryżem, Londynem, Tokio, Nowym Jorkiem, Singapurem i Dubajem.
Według raportu Madryt wyróżnia się bogactwem kulturalnym i muzeami, które są „tylko czubkiem góry lodowej”. Madryt jest zaangażowany w odnowienie i modernizację miasta, podkreśla raport. Przebudowa Gran Vía lub parku Retiro to tylko niektóre z mocnych stron Madrytu.
Pandemia jest długoletnim zatrzymaniem tradycji Madrytu jako wielkiego miasta koncertów, pokazów i wydarzeń. Umieszczając go na pozycji 11 w tej podkategorii na świecie. Chociaż wielkie imprezy z udziałem tłumów nie powrócą przez jakiś czas, Madryt cieszy się „świetną infrastrukturą do spacerów i jedzenia” z numerem 6 na liście „najlepszego życia nocnego” na świecie – tuż przed Berlinem i za Paryżem.

Bądź na bieżąco i polub naszą stronę na Facebooku: