Ayuso i Sánchez tworzą „Grupę Covid-19”
Isabel Díaz Ayuso (Prezydent  Wspólnoty Autonomicznej Madrytu) i Pedro Sánchez (Premier Hiszpanii) zakopali topór wojenny aby wspólnie utworzyć grupy robocze w celu powstrzymania Covid -19 w Madrycie

W obliczu krytycznej sytuacji Madrytu spowodowanej wzrostem liczby zakażeń, Pedro Sánchez i Isabel Ayuso spotkali się w Puerta del Sol, w siedzibie rządu regionalnego, aby skoordynować działania obu administracji w obliczu drugiej fali kryzysu zdrowotnego i zgodzili się stworzyć „Grupę Covid, która będzie spotykać się co tydzień w celu zaplanowania jednolitej strategii na pandemię” i której nie  przypadkowo ochrzczono jako „przestrzeń współpracy”.
W skład tej grupy wejdą minister zdrowia Salvador Illa; Minister Polityki Terytorialnej i Funkcji Publicznych, Carolina Darias; Minister Zdrowia Wspólnoty Madrytu Enrique Ruiz Escudero; oraz wiceprezes i rzecznik samorządu regionalnego Ignacio Aguado. Propozycje posłużą jako „zalecenia” dla działań podejmowanych przez rząd Wspólnoty Madrytu „w ramach wykonywania swoich uprawnień”.
Po miesiącach nieporozumień, w których Díaz Ayuso wielokrotnie prosiła o spotkanie z Sánchezem  dzisiaj doszło do pierwszego spotkania.  Obaj przywódcy uważają dziś za „niezbędne skoordynowane działanie administracji, wzmacniające mechanizmy współzarządzania, aby w ten sposób zwiększyć zdolność reagowania”. Grupa Covid-19, wspólna dla rządu i Madrytu, która tworzy instytucjonalne podstawy współpracy z innymi regionami w trudnej sytuacji, będzie miała specjalnego rzecznika ds. Zdrowia technicznego, który „sprosta informacyjnym potrzebom społeczeństwa”.
Z jednej strony Jednostka Terytorialna, w skład której wchodzi doradca  Ministerstwa Mieszkalnictwa i Administracji Lokalnej; burmistrz Madrytu; sekretarz generalny ds. koordynacji terytorialnej i przewodniczący Federacji Gmin Madrytu.
Z drugiej strony Jednostka Techniczna, w ramach, której zostanie zintegrowany  doradca Ministerstwa Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych;  transportu; przedstawiciel rządu w Madrycie; sekretarz generalny ds. transportu rządu centralnego; przedstawiciel UME; przedstawiciel Policji Krajowej,  Gwardii Cywilnej, dyrektor SUMMA-112 i dyrektor SAMUR. Te dwie jednostki wsparcia będą spotykać się dwa razy w tygodniu i przedkładać swoje propozycje „Grupie Covid 19”

Kliknij tutaj i polub nas na Facebooku