Ayuso dostosuje się do zarządzenia Ministerstwa Zdrowia i zamknie Madryt dzisiaj o godzinie 22

Ograniczenia wejdą w życie w dziesięciu miastach Wspólnoty Autonomicznej Madrytu dzisiaj 02.10.2020 o godzinie 22.  Ograniczenia mobilności dotkną 4,8 miliona osób mieszkających w Madrycie, Fuenlabradzie, Parla, Alcobendas, Torrejón de Ardoz, Getafe, Alcorcón, Leganés, Móstoles i Alcalá de Henares. Nie będzie można opuścić swojego miasta z wyjątkiem pracy, studiów, opieki nad osobami potrzebującymi, pilnych procedur, egzaminów lub z powodów siły wyższej.
W przypadku potrzeby przemieszczenia się do innej miejscowości potrzebne będzie zaświadczenie lub dokument uzasadniający powód podróży.  Równolegle z wdrożeniem tych obostrzeń rząd Isabel Díaz Ayuso (prezydent Wspólnoty Autonomicznej Madrytu) złoży dzisiaj odwołanie administracyjne do Sądu Krajowego od tych restrykcji.
Do odwołania zostanie dołączony wniosek o zastosowanie innych środków zapobiegawczych. Radca prawny Wspólnoty Autonomicznej Madrytu pracuje bez przerwy odkąd nowe restrykcje zostały ogłoszone przez Ministra Zdrowia Salvadora Ille nad przygotowaniem się do odwołania się od tych decyzji.