Aresztowanych dwóch policjantów za brutalne pobicie mężczyzny i jego czternastoletniej córki w Linares

Według policyjnych źródeł aresztowano w ten piątek dwóch funkcjonariuszy policji krajowej w hiszpańskim mieście Linares (Jaén) w związku z pobiciem mężczyzny i jego córki. Mężczyzna został przyjęty do szpitala San Agustín de Linares z urazami nosa i rogówki, jego 14-letnia córka, również doznała obrażeń chociaż w mniejszym stopniu.

Kilku policjantów, w tym jeden z szefów UDEF, przybyło do Linares z komendy policji prowincji Jaén, aby uczestniczyć w przygotowaniu raportu i aby cały proces przebiegał w możliwie najbardziej „aseptyczny” sposób. Jednym z dwóch zatrzymanych policjantów którzy uczestniczyli w napaści około godziny 19:00 na tarasie miejscowego baru jest zastępca inspektora policji w Linares. Cały incydent miał miejsca poza godzinami pracy tych funkcjonariuszy.
Obaj przebywają na komisariacie w Linares jako zatrzymani, a ich broń i odznaka zostały im odebrane po zebraniu zeznań od nich i różnych świadków, a także obejrzeniu nagrań wideo z wydarzenia, które zostały rozpowszechnione w sieciach społecznościowych.
Aresztowani Zostaną przekazani w tą sobotę do sądu śledczego nr 3 w Linares i otworzono im akta dyscyplinarne, ponieważ „będą musieli odpowiedzieć zarówno przed sędzią wydziału karnego, jak i przed policją za niefortunne incydent który wydarzył się wczoraj po południu ”, według policyjnych źródeł.
Generalna Dyrekcja Policji ubolewa i potępia wydarzenia oraz zapewniła, że ​​„nie reprezentują one codziennej pracy służby publicznej Policji”. Urząd Miasta w Linares „zdecydowanie potępił brutalną agresję popełnioną wczoraj po południu” i zażądał „zdecydowanych działań przeciwko postawie, która szkodzi wizerunkowi policji, która zawsze zapewniała bezpieczeństwo ludności Linares”. Mają też nadzieję, że „podjęte zostaną środki dyscyplinarne i wszelkie inne konieczne środki, aby agresorzy nie mogli ponownie popełnić aktów przemocy, takich jak ten, który się wydarzył”

Strona główna>>>

Bądź na bieżąco i polub naszą stronę na Facebooku: